Українців закликають економити світло через похолодання: що важливо знати
www.rbc.ua
Fri, 08 Nov 2024 17:08:00 +0200
У Національній енергетичній компанії Укренерго закликають українців економити електроенергію із настанням холодів.
Про це повідомля РБКУкраїна із посиланням на пресслужбу НЕК Укренерго у Facebook.
Як зменшити енергоспоживання в холодну пору року В Укренерго розповіли, що сезонне зниження температури зумовлю зростання енергоспоживання.
Особливо відчутно його рівень збільшуться у вечірні години.
Це час, коли так звані дахові побутові сонячні електростанції значно знижують ефективність генерації.
А люди починають повертатися з роботи та масово вмикати прилади, які вдень не використовувались електроплити й електрочайники, мікрохвильовки, обігрівачі, телевізори тощо, пояснили у компанії.
Зазначаться також, що поступово знижуться і генерація на промислових сонячних електростанціях СЕС, що потребу її заміщення іншими джерелами енергії.
До широкомасштабної війни українська енергосистема мала великий запас міцності та легко могла відреагувати на різкі зміни.
Зараз, внаслідок російських атак, можливості балансування генерації та споживання відчутно знижені, додали у НЕК.
З огляду на це українців закликають ощадливо споживати електроенергію у пікові години переносити час користування потужними електроприладами не вмикати кілька потужних приладів одночасно у період вечірнього пікового споживання з 1600 до 2100 Намагайтесь користуватися потужною технікою почергово якщо працю електроплита не вмикайте чайник або фен.
Увімкнули бойлер зачекайте з прасуванням, пояснили громадянам.
В Укренерго додали, що дотримання цих простих рекомендацій знизить навантаження на енергосистему зробить її більш стійкою до різких перепадів споживання Допис Укренерго скриншот facebook.com/npcukrenergo Нагадамо, раніше ми розповідали, які електроприлади краще не вмикати у подовжувач особливо взимку та під час блекаутів.
Читайте також, як вберегти свою електротехніку від перепадів напруги та які побутові прилади споживають найбільше енергії.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин