Африка поступово розколеться на дві частини – вчені
glavcom.ua
Fri, 08 Nov 2024 02:45:00 +0200
Через кілька мільйонів років Африка може поділитися на дві частини.
У східній частині Африки утворються тектонічний розлом, на дні якого за 510 млн років може утворитися новий океан.
Про це пише IFLScience.
Виникаюча тріщина повязана зі СхідноАфриканською рифтовою системою EARS, однію з найбільших розломів у світі, що простягаться вниз на тисячі кілометрів через кілька країн Африки, включаючи Ефіопію, Кенію, Демократичну Республіку Конго, Уганду, Руанду, Бурунді, Замбію, Тамбію Малаві та Мозамбік.
Коли розкол завершиться, він відокремить меншу плиту Сомалі від більшої Нубійської плити, завершивши процес, який вже розвиваться близько 25 млн років.
2018 року в Кенійській рифтовій долині зявилася гігантська тріщина, після якої поширилася концепція розпаду континентів.
Видання зазнача, що ця тріщина, напевно, мала мало спільного з геологічним майбутнім Африки.
Ймовірно, вона була повязана з ерозію ґрунту.
Але цікаве її розташування.
Залишаються питання про те, чому вона утворилася саме в тому місці, і чи повязана її поява з СхідноАфриканським розломом.
Наприклад, тріщина могла бути результатом ерозії мяких ґрунтів, що заповнюють старий розлом, повязаний з розколом, заявила Лусія Перес Діас, науковий співробітник у дослідній групі з динаміки розломів у Королівському коледжі Холлуей.
Процес втрати в Африці східної частини буде повільним та поступовим.
Коли це буде, очікуться, що між частинами зявиться нове море або ж океан.
Це може шокувати, але насправді щось подібне відбувалося неодноразово в історії Землі, заявляють вчені.
Нагадамо, космічний телескоп NASA/ESA Hubble сфотографував спіральну галактику з перемичкою NGC 1672, розташовану за 49 мільйонів світлових років від Землі в сузірї Золотої Риби. Ця спіральна галактика, NGC 1672, вражаючим прикладом галактики з перемичкою, яка ма характерну структуру, що нагаду форму перемички.
Вона розташована в сузірї Золотої Риби Pisces і знаходиться на відстані приблизно 49 млн світлових років від нашої планети.
Останні новини
більше новин