Революційний прорив. Вчені створили жуйку, яка захищає від грипу і герпесу: як це працює
www.rbc.ua
Wed, 09 Apr 2025 07:00:43 +0300
Звичайна жувальна гумка тепер може стати несподіваною зброєю проти вірусів грипу та герпесу.
Вчені розробили формулу, яка нейтралізує збудників ще до того, як вони потраплять у кров.
Що це за гумка та які антивірусні властивості вона має, розповідає РБКУкраїна проєкт Styler з посиланням на дослідження, опубліковане в журналі Molecular Therapy.
Вчені шукали захист від багатьох вірусів Пошук нових ліків це нескінченний і дуже захопливий процес для вчених.
А якщо вдається створити щось цікаве та незвичайне, то науковці просто у захваті.
Саме такий препарат створили нещодавно дослідники з Університету Пенсильванії.
Новий препарат зможе значно знизити вірусне навантаження для ряду поширених інфекцій.
Зокрема, віруси грипу та герпесу.
Контроль над передачею вірусів продовжує залишатися головною глобальною проблемою.
Наш недавній досвід з COVID19, ситуація з пташиним грипом H5N5, що постійно розвивається, і навіть швидке поширення кору під час нинішніх спалахів у США показали нам це поза сумнівом, розповів один з авторів дослідження доктор Генрі Деніел.
Кілька років тому, у розпад пандемії, Деніел та його команда знайшли інноваційний спосіб спроби обмежити передачу SARSCoV2.
Вони хотіли націлитися на вірус у слині, який потрапивши всередину, швидко розмножується і поширюється потім на інших через чхання, кашель, розмови. Вони розробили жувальну гумку, яка зараз проходить клінічні випробування.
Ця жуйка містить білки рослинного походження, які блокують здатність вірусу взаємодіяти з клітинамигосподарями.
Їх дослідження було спрямоване на те, щоб розширити цей підхід та охопити більшу кількість вірусів.
Противірусний білок широкого спектра дії FRIL, який присутній у натуральному харчовому продукті бобовий порошок для нейтралізації не лише вірусів людського грипу, але й пташиного грипу, є своєчасною інновацією для їх запобігання та передачі, пояснив доктор.
З чого роблять антивірусну жуйку Бобові, які досліджували вчені, це квасоля лаблаб Lablab purpureus, які відомі ще як гіацинтові боби.
Це бобові з високим вмістом білка входять до деяких традиційних рецептів у деяких частинах Судану, але значною мірою втратили прихильність у їхній рідній Африці й тепер вважаються культуроюсиротою.
Ця квасоля виглядає дуже смачною та поживною, але особлива вона з однієї причини вона містить противірусний білок FRIL.
Команда доктора Деніела разом з колегами з Фінляндії перевірили жуйку, виготовлену з лабораторних бобів і зясували, що її противірусна ефективність проти двох штамів грипу А H1N1, H3N2 і двох вірусів просто герпесу ВПГ1 та ВПГ2 дуже поширена. Варто зазначити, що ВПГ дуже поширена і вакцини проти неї немає, а ВПГ1 зазвичай поширюється орально, що робить противірусну жувальну гумку захоплюючою перспективою.
Як перевіряли дію жувальної гумки У дослідах вчені використовували симулятор жування це був буквально величезний набір макетів щелеп і вони продемонстрували, що жувальні гумки, виготовлені з 79 міліграмів порошку лабораторних бобів, надійно вивільняють FRIL у слину.
Аналіз зменшення зубного нальоту показав, що лише 40 міліграмів 2грамової таблетки жувальної гумки було достатньо, щоб знизити вірусне навантаження більш ніж на 95 при грипі.
Для ВПГ1 160 міліграмів, для ВПГ2 було потрібно всього 74 міліграми.
Жувальна гумка була виготовлена відповідно до нормативних вимог, як справжній медичний продукт і зберігалася при кімнатній температурі майже 800 днів.
При цьому продукт не зіпсувався і все ще містив активний FRIL.
Ці спостереження сприяють тому, що в клінічних дослідженнях на людях можна буде оцінити жуйку з бобів, щоб мінімізувати зараження/передачу вірусу, додав науковець.
Наступною метою команди є пташиний грип, оскільки цей порошок лабораторних бобів показав свою ефективність проти різних штамів.
Вас може зацікавити Вчені відродили справжніх лютововків, які зникли понад 10 тисяч років тому як у Грі престолів Які невидимі істоти непомітно захопили Землю Вчені назвали потворну комаху, яка може врятувати людство від суперінфекцій, стійких до антибіотиків
Останні новини
