Мережу сколихнув фейк про смерть затриманого чоловіка у Харкові: поліція надала пояснення
www.rbc.ua
Sun, 06 Apr 2025 00:40:54 +0300

Мережею поширювали чутки про начебто смерть 43річного чоловіка, якого у Харкові затримали поліцейські.
У правоохоронних органах це спростували, та розяснили ситуацію.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Поліцію Харківської області.
Інформація про нібито смерть чоловіка під час спілкування з поліцейськими у Харкові не відповідає дійсності, йдеться в заяві пресслужби Головного управління Національної поліції в Харківській області.
Контекст про який випадок йдеться Варто зазначити, що у суботу ввечері у харківських пабліках й на Telegramканалах зявилися публікації про те, що у центрі Харкова представники правоохоронних органах зупинили чоловіка на вулиці та начебто застосували щодо нього силу.
В мережі писали, що громадянина, який показав поліцейським свої документи, начебто не відпускали, після цього у чоловіка стався епілептичний напад.
Також були в інтернеті розповіді, що це закінчилося смертю чоловіка.
Крім того, в соціальних мережах та на Тгканалах публікували кадри нібито з місця події. В інтернеті зявилися повідомлення про начебто смерть чоловіка у Харкові, якого зупинили ліцейські фото скрін з мережі Що кажуть в поліції 5 квітня в Київському районі патрульні зупинили 43річного мешканця.
Під час перевірки встановлено, що він перебуває в розшуку ТЦК та СП.
У чоловіка стався епілептичний напад, йдеться в заяві Поліції Харківської області.
При цьому зазначається, що поліцейські викликали медиків, які доставили його до лікарні.
Після стабілізації стану чоловіка його відпущено додому, розповіли в поліції, та закликали громадян не поширювати фейки, і довіряти лише офіційним джерелам.
Вкиди про ТЦК та посилення мобілізації Нагадаємо, що українців з початку повномасштабної війни попереджають про масове поширення фейків.
Зокрема, росіяни використовують технології діпфейк для створення відео, якими намагаються дискредитувати українське політичне та військове керівництво України.
Близько двох тижнів тому у Центрі протидії дезінформації при РНБО України спростували черговий вкид про начебто викрадення працівниками ТЦК чоловіка з дитиною в Херсонській області.
Та звертали увагу, що поширене в мережі відео постановочне На початку березня в ЦПД зазначали, що у соцмережі X масово почали поширювати фейки про мобілізацію в Україні.
Додамо, що раніше у мережі також поширили інформацію про нібито посилення мобілізації в Одесі, проте поліція це спростувала.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
