Засіб досягнення мети: чому Трамп дає TikTok зелене світло
ua.korrespondent.net
Mon, 20 Jan 2025 18:30:00 +0200
Відстрочка вердикту Додаток TikTokперестав працювати у США ввечері у суботу, 18 січня.
При спробі відкрити програму користувачі бачили повідомлення про недоступність TikTok.
У США ухвалено закон, який забороняє TikTok.
На жаль, це означає, що ви поки не можете використовувати TikTok.
Нам пощастило, що президент Трамп дав зрозуміти, що працюватиме з нами над рішенням щодо відновлення TikTok, як тільки обійме посаду.
Будь ласка, стежте за оновленнями, йшлося у повідомленні додатку.
Дійсно, президент США Дональд Трамп оприлюднив план спроби порятунку соцмережі TikTok, повідомляє Newsweek.
Я прошу компанії не дозволяти TikTok залишатися в темряві У понеділок 20 січня, безпосередньо у день інавгурації ред.
я видам виконавчий указ про продовження періоду часу до набуття чинності закону про заборону, щоб ми могли укласти угоду щодо захисту нашої національної безпеки.
Наказ буде також підтверджувати, що жодна компанія, яка допомогла запобігти вимкненню TikTok до мого указу, не нестиме відповідальності, повідомив обраний глава Білого дому.
А напередодні Трамп повідомив телеканали NBC News та ABC, що має намір надати TikTok 90денну відстрочку.
Обраний президент США пообіцяв зробити відповідну заяву після інавгурації.
Швидше за все, я продовжу на 90 днів у вас є продовження на 90 днів, як ви, мабуть, знаєте.
Я робитиму це, поки ми щось не придумаємо, сказав Трамп в інтервю ABC News.
При цьому Newsweek зазначає, що блокування TikTok стало першим випадком, коли велика платформа соціальних медіа була заборонена в Сполучених Штатах.
Нагадаємо, у квітні 2024 року Конгрес США ухвалив закон, котрий зобовязує китайському власнику ByteDance продати платформу американській компанії.
Інакше соцмережу мали заборонити з 19 січня 2025 року.
Платформа для маніпуляцій Законодавці та експерти вже давно висловлюють занепокоєння китайський уряд може збирати з платформи TikTok дані користувачів та маніпулювати ними.
Здебільшого це повязано з китайським законом про національну безпеку, котрий може змусити компанії, розміщені у соцмережі, передавати владі внутрішню інформацію.
Тобто, звичайно, ви можете ділитися чим завгодно, але я просто не раджу нікому використовувати TikTok для чогось, тому що він, поперше, збирає величезну кількість даних з вашого телефону або іншого пристрою, який ви використовуєте для цього.
І потім ви не знаєте, куди ці дані йдуть.
Це чорний ящик.
Ось такий мій погляд, загальний погляд на TikTok.
Це небезпечний інструмент, який можна використовувати для шпигунства , наголошує експерт зі взаємодії людини та компютерних систем в Університеті Тампере Пекка Калiоніємі.
За його словами, додаток також дуже добре зроблений, що додає йому небезпечності.
Він TikTok ред.має неймовірно хороший алгоритм, котрий забезпечує вас контентом, який буде тримати вас залученими протягом тривалого часу.
Як і більшість алгоритмів, він постачає вам контент, який вас приваблює і в якому ви зацікавлені.
І він дуже добре вгадує, що вас цікавить.
І якщо ви почнете дивитися пропаганду війни, ви будете надзвичайно зацікавлені, тому що у вас буде нескінченна кількість такого контенту, цитує дослідника ресурс internet.ua.
Наочним втіленням цього застереження є нещодавно відмінені результати президентських виборів у Румунії, де у першому турі переміг нікому невідомий кандидат Келін Джорджеску лише через те, що за два тижні до голосування у TikTok була запущена масована його реклама.
І це дійство, за припущеннями фахівців, вірогідно оплатили росіяни аби посилити свій вплив у Східній Європі.
Звичайно все це, при потребі, можна легко перенести й на США або на якусь іншу країну.
Хто стане володарем всього Втім на перший погляд здається, що Трампа зовсім не обходить небезпечність цієї фабрики промивки мізків.
Виходить, мета важливіша за засоби А поки все це відбувається, соціальна мережа TikTok перебуває у процесі відновлення роботи у Сполучених Штатах після короткочасного відключення через набрання чинності законом про заборону її діяльності в країні.
Про це йдеться в офіційному повідомленні TikTok, опублікованому в соцмережі X у неділю, 19 січня.
Ми дякуємо президенту Трампу за надання необхідної ясності та запевнень нашим постачальникам послуг у тому, що вони не зіткнуться з будьякими штрафами, надаючи доступ до TikTok більш ніж 170 млн американців і дозволяючи процвітати більш ніж 7 млн малих підприємств, пишуть представники TikTok.
Раніше, за повідомленням Bloomberg від 14 січня, китайські чиновники розглядали можливий варіант, що передбачав придбання американського бізнесу TikTok мільярдером і власником соцмережі Х Ілоном Маском, якщо компанія не зможе скасувати у суді обовязкове відділення від материнської ByteDance.
Водночас сама платформа спростувала цю інформацію, називавши її чистою вигадкою, однак диму без вогню не буває.
Та як би там не було, Маск є майстром чавлення лимонаду, якщо життя роздає лимони.
Він, вочевидь, теж дуже прагне впливати на свідомість співгромадян.
Адже короткі відеоролики залишаються домінуючою формою онлайнспоживання на таких платформах, як YouTube, Instagram і Snapchat.
Нещодавнє блокування TikTok лише довело його популярність, і Маск хоче цим скористатися.
Тому після заборони TikTok для розповсюдження коротких відео він розглядає можливість повернення застосунку Vine, повідомляє 24 канал.
Vine був запущений у 2013 році та придбаний Twitter, ставши піонером короткометражного відеоконтенту з обмеженням у шість секунд.
Не сказати, що цей механізм виглядає безпечно, але у такому випадку хоч китайська влада не могла би збирати інформацію зі США.
Підхід нової адміністрації матиме значні наслідки для американськокитайських відносин, внутрішньої технічної політики та мільйонів американців, які покладаються на TikTok для отримання прибутку та культурного самовираження, йдеться у статті Newsweek.
Ірина Носальська
Останні новини
більше новин