Гра в чотири руки: чи могли Байден із Трампом домовитись по Україні
ua.korrespondent.net
Thu, 28 Nov 2024 15:45:00 +0200
24 мільярди замість семи Адміністрація президента США Джо Байдена просить у Конгресу додаткові 24 мільярди доларів на фінансування постачання зброї Україні та заповнення запасів озбронь на складах Міноборони про це пише видання Politico з посиланням на текст запиту.
За даними видання, 16 мільярдів доларів будуть спрямовані на поповнення запасів американської зброї в Україні ще вісім мільярдів доларів пропонуться виділити на Ініціативу сприяння безпеці України Ukraine Security Assistance Initiative, USAI, за якою Пентагон уклада контракти з виробниками, а не нада техніку та озброння безпосередньо зі своїх складів.
Деталі пропозиції виданню підтвердили два помічники конгресмена.
За їхніми словами, Конгрес отримав документ у понеділок, 25 листопада.
До того на військову підтримку України за програмою PDA у Штатів залишалось 7,1 мільярда доларів, а також доступні приблизно 2,2 мільярда доларів за програмою USAI.
Загалом ми мамо 7,1 мільярда доларів для Ініціативи сприяння безпеці України, з яких 4,3 мільярда виділено на 2024 рік, а 2,8 мільярда це повернуті кошти, з яких 2,21 мільярда залишаються в США.
Ми продовжимо швидко надавати допомогу, аби забезпечити Україну необхідними засобами для стримування російської агресії.
Нещодавно були оголошені нові пакети допомоги, і в умовах нагальної ситуації на полі бою ми зробимо все можливе для свочасної підтримки України, повідомив речник Міністерства оборони США генералмайор ВПС Пет Райдер на брифінгу 12 листопада.
Втім, як пише The Wall Street Journal, в адміністрації Байдена не вистача часу, аби використати мільярди доларів, виділені на озброння для України до закінчення терміну їх повноважень.
І після 20 січня вже команда Трампа вирішуватиме, що робити з грошима, котрі залишилися.
Тамна вечеря на двох Але тут варто згадати цікаву обставину 13 листопада Байден зустрівся з Трампом у Білому домі.
Така зустріч традиційною частиною мирної передачі влади ритуалу, в якому сам Трамп чотири роки тому відмовився брати участь, зазнача Associated Press.
Проте Байден не лише привітав Трампа словами ласкаво просимо назад, потиснувши тому руку в Овальному кабінеті, а й пообіцяв безперешкодну й спокійну передачу влади.
Ми зробимо все, що в наших силах, щоб переконатися, що ви пристосувалися, що у вас все, що вам потрібно, сказав він Трампу.
Перехідна угода, підписана між новою та старою адміністраціями Білого дому, забезпечу безперешкодну передачу влади, повідомля Axios.
Ця угода дозволя нашим кандидатам у члени уряду розпочати критично важливу підготовку, включаючи розгортання десантних груп у кожному департаменті та відомстві, і завершити впорядковану передачу влади, заявила керівниця апарату Трампа Сьюзі Уайлс.
За словами керівника Партнерства за державну службу Макса Стіра, ця угода відкрива прямий доступ до інформації з федеральних агентств, що життво важливим для нової адміністрації, щоб бути готовою до управління з першого дня, і ма вирішальне значення для успіху перехідного періоду.
Вочевидь, Трамп тепер ма інформацію не з відкритих джерел, а цілком тамні дані від американських спецслужб.
що не може не вплинути на його зовнішньополітичні рішення.
То чому ж Байден, у свою чергу, так радикалізувався останнім часом Ексміністр закордонних справ України Володимир Огризко поясню нову радикальність Байдена можливим досягненням тамних домовленостей під час диного рандеву двох президентів.
Я чомусь зновутаки вірю, що на тій поки що першій і останній зустрічі Трампа і Байдена йшлося, в тому числі, і про те, що Байден ма створити певні рамки, які потім Трампу буде в принципі складно якось обмежити і від них відмовитися, сказав він в ефірі Radio NV.
В кінцевому рахунку, якщо вже якийсь процес ма місце, то його відмінити значно складніше, ніж застосовувати, продовжувати виконувати те, що про домовилися, продовжив він.
Тому я думаю, що це хитра політична тактика вже двох президентів, і що Трампу не залишиться нічого іншого, як продовжувати постачання в тому числі і цих далекобійних озбронь, додав дипломат.
Давити РФ будуть всетаки економічно На жаль, Байден зважився на такі різкі кроки лише під завісу свого президентства, вказу Огризко.
Думаю, що не все з того, що він плану, він встигне зробити.
На жаль, почав дуже пізно, як завжди це бува в основному з колишніми діячами, які чогось прокидаються після того, як вони залишають свою посаду.
Ну тут ще залишилося кілька тижнів до кінця каденції Байдена ред., можливо, щось додасться, але не принципово і не настільки суттве.
Але добре, що почалося.
Тому я думаю, що у Москві це все прекрасно бачать, розуміють, зауважив він.
При цьому можлива подальша політика США щодо Путіна і щодо Росії бачиться дипломату далеко не такою безхмарною, як вважалося це росіянам, коли вони відкорковували шампанське після перемоги Трампа на виборах.
Він Трамп ред.
його Путіна ред.
збираться стримувати...
Може це буде звучати парадоксально, але щось мені підказу, що це не буде власне лише надання Україні необхідної зброї те, що нам потрібно, аби швидко відкинути ворога, навряд чи ми отримамо.
Але мені чомусь здаться, що суто економічні кроки будуть доламувати російську економіку, припустив він.
Перші кроки цього процесу ми вже бачимо, продовжив Огризко.
Це, зокрема, запровадження Сполученими Штатами санкцій проти Газпромбанку доволі серйозний і при тому болючий сигнал для російського диктатора.
Окрім того він припуска, що Китай може погодитися припинити сприяти Росії у війні в обмін на помякшення умов підняття ввізного мита на китайські товари, котре плану запровадити Трамп у рамках економічної війни США проти КНР.
Він може піти на певні поступки в обмін на те, що Китай погодиться припинити допомагати Росії. Ми вже зараз знамо навіть китайські банки вже не хочуть приймати російські платежі.
То що це означа для Росії Це справді початок економічного колапсу, підкреслив дипломат.
Разом із тим він наголошу не треба забувати, що не тільки Трампом диним може бути сильний антиросійський спротив.
Там же ж ще і Британія, Франція, на носі зміни у Федеративній Республіці Німеччині, ну дуже велика ймовірність, що новим канцлером стане пан Мерц, який очолю ХДС ХСС, а у нього позиція по Україні ред.
зовсім інша, ніж у Шольца.
Тому, якщо це скласти до купи та плюс ще реальні економічні санкції а зараз, мені здаться, американці й британці прикручують гайки й вросоюз може всетаки ще народить якісь якусь чергову порцію санкцій, то це все може добити ну оцю от кволу напівдохлу економіку, резюмував Огризко.
Ірина Носальська
Останні новини
більше новин