Кожен четвертий пенсіонер в Україні продовжує працювати: які причини
www.rbc.ua
Thu, 28 Nov 2024 18:30:00 +0200
Станом на початок 2024 року чисельність працюючих пенсіонерів, становила 2,75 млн осіб.
Тобто нині з чотирьох пенсіонерів один працю.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на дані, які публіку Центр Разумкова.
Як зазначаться в публікації, дані про чисельність працюючих пенсіонерів, доступні лише загалом по усіх видах пенсій і включають не лише пенсіонерів за віком чи вислугою років, а й працюючих пенсіонерів, по інвалідності.
За даними Мінсоцполітики, упродовж 20212023 років чисельність працюючих осіб з інвалідністю зменшилася з 455 тис.
до 400 тис.
осіб.
Тобто переважна більшість працюючих пенсіонерів це пенсіонери за віком або за вислугою років, і саме вони формують тенденцію до збільшення загальної чисельності працюючих пенсіонерів, йдеться в дослідженні.
З початку реформи 2011 року загальна чисельність пенсіонерів скорочуться, тому питома вага тих, хто працю, зроста пришвидшеними темпами.
Станом на початок 2024 року пенсіонери, що працюють, становили 26 загальної чисельності пенсіонерів, порівняно з 19 у 20162017 роках та 22 у 20112015 роках.
Участь на ринку праці На ринку праці роль працюючих пенсіонерів, теж ма тенденцію до зростання.
Їхній відсоток по відношенню до чисельності робочої сили стабільно становив 1315, чисельності зайнятого населення 1417.
З початку війни обстеження робочої сили поставлене на паузу.
Але якщо взяти до уваги результати загальнодержавного вибіркового обстеження соціальноекономічного стану домогосподарств, проведеного за підтримки Дитячого фонду ООН ЮНІСЕФ в Україні, у 2023 році відсоток працюючих пенсіонерів, у робочій силі збільшився до 19, у зайнятому населенні до 21.
Тобто нині з пяти зайнятих один пенсіонер.
Як зазначають автори дослідження, висока частка працюючих пенсіонерів, загалом притаманна країнам Східної вропи, де традиція високого рівня зайнятості населення зберігаться ще з часів соціалістичної системи.
Значна присутність пенсіонерів на ринку праці може вважатися позитивним сигналом про їхню активну трудову позицію та наявність попиту на їх робочу силу, зокрема з демографічних причин усі ці країни під час перехідного періоду 1990х рр.
зазнали спад народжуваності та міграційних втрат, тому зараз стикаються зі скороченням чисельності населення працездатного віку, особливо молоді.
Водночас високий рівень участі пенсіонерів у ринку праці може свідчити про неадекватний рівень пенсій, що спонука шукати додаткові джерела доходу, а також про незбалансованість норм пенсійного законодавства, зокрема слабкість стимулів до відстрочки виходу на пенсію та занизького порогу пенсійного віку, йдеться публікації.
Нагадамо, в Україні кількість працівників пенсійного віку становить 10,3 загальної чисельності працевлаштованих.
найбільш поширеними професіями для людей пенсійного віку водій автотранспортних засобів, сторож, прибиральник службових приміщень, охоронник, підсобний робітник, двірник, продавець продовольчих товарів, вчитель закладу загальної середньої освіти, молодший медперсонал, машиніст кочегар котельні.
Останні новини
більше новин