Друга сесія Асамблеї Сеймасу Литви та Верховної Ради України: ухвалено Спільну декларацію
glavcom.ua
Mon, 21 Oct 2024 14:36:00 +0300
Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук сьогодні, 21 жовтня, представив План перемоги парламенту Литви.
Після Вільнюса, Стефанчук відправиться до Таллінну та Риги, щоб залучитись підтримкою.
Про це він написав у соцмережі Facebook. За підсумками ІІ сесії Асамблеї Сеймасу Литовської Республіки та Верховної Ради України ухвалено Спільну декларацію, у якій сторони, серед іншого підтримали План перемоги, презентований 16 жовтня 2024 року Президентом України Володимиром Зеленським у Верховній Раді України, а також закликали парламенти та уряди інших країн підтримати План перемоги підкреслили необхідність всебічної підтримки спільних проектів військового співробітництва між Україною та Литвою, включаючи спільне виробництво, інвестиції в українське оборонне виробництво, проекти у сферах розмінування та реабілітації, обмін досвідом як у сфері оборони, так і у підготовці інституцій та суспільства до цивільної оборони домовилися продовжувати підтримувати регіональне та багатосторонн військове співробітництво у різних форматах підтвердили, що тісно співпрацюватимуть з метою продовження та підвищення ефективності санкцій проти росії та її державсателітів, а також запобігання обходу санкцій.
Як вказав Стефанчук, ціль візитів до країн Балтії залучення додаткової допомоги Україні у військовій, політичній, економічній та гуманітарній сферах для протидії російському агресору.
Також, за його словами, перебування у Литві, Естонії та Латвії він використа для презентації Плану перемоги Президента України та обговорення шляхів його реалізації.
Під час виступу у парламенті Ливи Стефанчук окреслив ключові завдання, важливі для наближення перемоги.
Зокрема, це збільшення і пришвидшення військової підтримки України додаткові системи ППО надання дозволу сусіднім з Україною країнам С і НАТО збивати ворожі ракети, які досягають західних меж нашої країни допомога у знятті будьяких обмежень на надання і використання Україною далекобійної зброї задля ураження військових обктів і цілей на території рф, які ключовими для здійснення агресії надання літаківвинищувачів і навчання пілотів. посилення санкційного тиску на агресора та унеможливлення обходу санкцій.
Також Стефанчук зустрівся спікеркою парламенту Литви Вікторію ЧмілітНільсен. Мали продуктивну розмову.
Обговорили безпекову ситуацію в Україні, поглиблення співпраці в оборонній сфері.
Значну увагу приділили важливості практичної реалізації Плану перемогу.
Також ми підняли тему вропейської та вроатлантичної інтеграції України, написав Стефанчук.
Під час зустрічі з президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусдою Стефанчук подякував за всебічну допомогу дружньої Литви, зокрема у військовотехнічній сфері.
Лише у цьому році Литва надала три пакети оборонної допомоги та підтриму обороноздатність України у міжнародних коаліціях.
Подякував за це.
А підписана Угода про співробітництво у сфері безпеки необхідна практична підтримка нашої країні у боротьбі з російською агресію.
Мали відверту розмову, передусім щодо безпекової ситуації в Україні та нагальних викликів , повідомив голова верховної Ради.
Стефанчук та Наусда обговорили також вроатлантичну інтеграцію України.
Запрошення до Альянсу могло б суттво змінити геополітичну ситуацію у світі, і ми розраховумо на рішучість союзників у цьому питанні.
Також у фокусі нашої уваги шлях України в С та підтримка українського енергетичного сектору з огляду на постійні атаки Росії на нашу критичну інфраструктуру, зазначив Стефанчук.
.
Голова Верховної Ради переконаний, що попри повномасштабну війну союзники можуть запросити Україну до Альянсу та розпочати переговори про вступ.
Останні новини
більше новин