США можуть скасувати вето на вступ України до НАТО у разі перемоги Гарріс - ЗМІ
gazeta.ua
Sun, 20 Oct 2024 15:27:57 +0300
Адміністрація президента США Джо Байдена більше не ма серйозних заперечень щодо запрошення України до НАТО, і в разі перемоги Камали Гарріс 5 листопада, швидше за все, може розпочати процес у цьому напрямку.
Байден відвідав Німеччину 18 жовтня.
Під час візиту він поговорив з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, Емманюелем Макроном та Кіром Стармером про актуальні проблеми в Україні та на Близькому Сході, повідомля Le Monde.
Щодо України, четверо лідерів насамперед намагалися узгодити свої відповіді на план перемоги, який Володимир Зеленський представив їм в останні кілька тижнів.
У виданні зазначають, що основною чутливою темою стало запрошення Україну в НАТО.
Президент України зазначив, що в ідеалі таке запрошення могло б надійти до грудня, коли завершуються повноваження Джо Байдена, проте інтеграція України до НАТО, в кращому випадку, стане можливою лише після закінчення війни.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Американський конгресмен висловився про запрошення України в НАТО Згідно з даними видання, Сполучені Штати та Німеччина поки що блокують будьякі перспективи розширення НАТО за рахунок України, тоді як Франція та Велика Британія більш схвально ставляться до ції ідеї.
Водночас повідомляться, що американська сторона більше не ма серйозних заперечень щодо запрошення України до Альянсу.
Вважаться, що у разі перемоги Гарріс Байден міг би вжити конкретних заходів у цьому напрямку.
Якщо буде обрана Камала Гарріс, цілком можливо, що Байден може рухатися в цьому напрямку протягом перехідного періоду.
Якщо це буде Дональд Трамп, то ця аргументація вже не ді, і найменша ініціатива Байдена ризику погіршити ситуацію, зазначило вропейське дипломатичне джерело.
Найбільш оптимістично налаштовані джерела вважають, що зміна позиції США може спровокувати зміну курсу непоступливої Німеччини.
Однак, четверо лідерів, які зустрілися в Берліні у пятницю, не можуть самостійно ухвалити таке рішення його мають підтримати всі 32 члени НАТО.
Найімовірніше, Туреччина, Угорщина та Словаччина будуть проти будьякого швидкого зближення України з Альянсом.
Видання Le Monde зазнача, що головними темами обговорення лідерів були також удари по території Росії далекобійною зброю західного виробництва.
США та Німеччина прагнуть обмежити ризик ескалації, тоді як Франція та Велика Британія займають більш жорстку позицію.
Очільник МЗС Франції ЖанНоель Барро підтвердив, що Франція підтриму рух України до НАТО, але країнампартнерам ще належить офіційно закріпити свою позицію щодо цього питання.
Останні новини
більше новин