Свято сьогодні, 3 травня: що не можна робити у цей день, народні прикмети, Дні ангела
www.rbc.ua
Sat, 03 May 2025 05:55:00 +0300

3 травня православні християни в Україні за новим стилем вшановують память преподобного Феодосія, ігумена КиєвоПечерського та ікони Божої Матері КиєвоПечерська.
До кінця року залишається 242 дні.
РБКУкраїна проект Styler розповідає, що не можна робити сьогодні, які народні прикмети на 3 травня і у кого День ангела.
Що за церковне свято сьогодні Преподобний Феодосій Печерський, свято якого відзначається сьогодні, одна з ключових постатей КиєвоПечерської лаври та засновник чернечого життя на Русі.
Народився він у Василькові, ще змалку проявив інтерес до духовної освіти та церковного життя.
Попри опір матері, у 24 роки він таємно вступив до Печерського монастиря.
Феодосій був відомий своєю скромністю не цурався фізичної праці й завжди допомагав братії.
У 1057 році його обрали ігуменом, і саме за його правління монастир набув великого значення.
Він впровадив статут Студійського монастиря, зробивши обитель прикладом суворого чернечого життя.
Феодосія шанували навіть князі, а сам він виступав на захист несправедливо засуджених.
Помер він 3 травня 1074 року, а його мощі перенесли до Успенського собору, де їм поклонялися тисячі прочан.
Крім того, 3 травня вшановують КиєвоПечерську ікону Успіння Пресвятої Богородиці.
За переказами, саму ікону Богородиця передала майстрам, які будували Успенський собор.
До XX століття вона перебувала в соборі, поки її не вивезли під час Другої світової війни. Сьогодні в лаврі зберігається її копія XIX століття, яку також вважають чудотворною.
Українська ікона Феодосія Печерського зображення Вікіпедія Що не можна робити 3 травня Не слід було дарувати чи приймати носові хустки вважалося, що це може накликати хворобу.
Наші предки цього дня остерігалися проливати молоко, бо вірили, що це стане причиною сімейних конфліктів.
Сумувати в цей день теж не радили, адже вірили, що це принесе сльози на сорок днів уперед.
На церковне свято 3 травня рекомендували уникати сварок і лихослівя, адже церква засуджує гнів, жадібність, заздрість, помсту та ледарство.
Також важливо було не відмовляти в допомозі тим, хто її потребує.
За народними прикметами, у цей день не можна сваритися подружжю вважалося, що такий настрій у родині збережеться на цілий рік.
Народні прикмети і традиції 3 травня 3 травня в народному календарі відоме як день Марфи Розсадниці на честь мучеників Марфи і Тимофія, чию память вшановують цього дня.
Назва свята повязана з традиціями висаджування розсади, зокрема капусти, бо вважалося, що посіяне цього дня принесе подвійний врожай.
Люди спостерігали за природою, щоб дізнатися про майбутню погоду та літо якщо вранці зявилася роса очікується гарна днина, а її відсутність прикмета дощів поява грозових хмар ознака погіршення погоди немає роси значить, літо буде дощовим коли гуси активно розправляють крила варто готуватися до сильного вітру У народі також вірили, що цього дня молоко має найкращий смак тому дату ще називали Марфа Молочна.
У кого День ангела 3 травня 3 травня іменини відзначають Микола Павло Петро Тимофій Уляна Юліана Оберігом для тих, хто народився 3 травня, вважається камінь соколине око.
Це природний мінерал, який належить до цінного каміння.
З давніхдавен існувала думка, що цей камінь розвиває інтуїцію та допомагає краще відчувати навколишній світ.
Вас може зацікавити Найважливіші дні та церковні свята навесні за новим календарем До вікна прилетів голуб що це означає і до чого готуватися Що робити, якщо під двері насипали землю Під час підготовки матеріалу використовувалися джерела сайти ПЦУ, Місячний календар, Вікіпедія.
Останні новини
