Україна і США "частково" підпишуть угоду - нардеп
ua.korrespondent.net
Wed, 30 Apr 2025 15:03:00 +0300

Україна і США можуть підписати частково підписати угоду про економічне партнерство вже цього тижня.
Про це сказав нардеп, перший заступник голови парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк на брифінгу у Верховній Раді, повідомляє ІнтерфаксУкраїна у середу, 30 квітня.
Я тільки що повернувся з Вашингтону, і я більше ніж переконаний, що в найближчий час, скоріш за все на цьому тижні, ми почуємо про підписання певної частини цієї угоди, заявив він.
За словами Железняк, угода складатиметься з політичної та технічної частини і повинна пройти ратифікацію у парламенті.
А для цього спершу доведеться здійснити достатньо велику кількість змін у закони України і кодекси.
Від вважає, що проєкт документу станом на позавчора був у рази краще і менш скандальнішим, ніж проєкт, який початково надіслала Україні американська сторона 23 березня.
У свою чергу Bloomberg інформує, що Україна і США можуть підписати угоду вже сьогодні.
А міністр економіки України Юлія Свириденко вже вирушила до Вашингтона для підписання угоди, стверджують джерела.
Згідно з проєктом документа, в межах угоди США і Україна будуть прагнути створити умови для збільшення інвестицій у гірничодобувну, енергетичну та суміжні галузі України.
Вашингтон також визнає наміри Києва укласти угоду, яка б не конфліктувала з планами приєднання до Європейського Союзу, що давно вважається для України червоною лінією в переговорах.
Ще одним проривом стало те, що США погодилися, що лише майбутня військова допомога, яку вони можуть надати Україні після підписання угоди, буде враховуватися як їхній внесок до фонду.
Премєрміністр України Денис Шмигаль заявив у неділю, що Вашингтон відмовився від своєї наполегливості щодо включення до угоди десятків мільярдів доларів допомоги, наданої з початку вторгнення Росії, йдеться у повідомленні.
Згідно з документом, угода зміцнює стратегічне партнерство між сторонами з метою довгострокової відбудови та модернізації України у відповідь на масштабні руйнування, спричинені повномасштабним вторгненням Росії.
За словами джерела, ще не остаточно узгоджені дві інші технічні угоди, які визначатимуть порядок функціонування спільного фонду.
Раніше у квітні українська делегація провела технічні консультації у Вашингтоні і передала свої пропозиції американській стороні щодо угоди.
Через кілька днів після цього Україна та США підписали меморандум про надра.
Трамп вимагає негайно підписати угоду про надра Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
