Коли українці святкуватимуть Трійцю у 2025 році: точна дата
www.rbc.ua
Tue, 29 Apr 2025 17:10:00 +0300

День святої Трійці, Пятидесятниця або Зелена неділя одне з дванадцяти головних православних свят.
Воно є перехідним, тобто його дата може змінюватись із року в рік.
Докладніше про те, що символізує свято Трійці, коли його започаткувала Церква, чому цей день ще називають Зеленою неділею, а також на яку дату припадає Пятидесятниця цього року, читайте в матеріалі РБКУкраїна нижче.
Що символізує свято Трійці Трійця одне з дванадцяти головних православних свят.
В новоюліанському церковному календарі воно згадується як День святої Тройці або ж Пятидесятниця.
Цей день символізує одну з найважливіших подій для всього християнського народу Сходження Святого Духа на апостолів.
Тим часом його назва Трійця походить від трьох подоб Бога Бога Отця Бога Сина Святого Духа.
Коли День святої Тройці започаткувала Церква Вважається, що офіційно свято Трійці в Церкві започаткували у 381 році на II Вселенському соборі у Константинополі затвердили відповідним догматом про рівність та єдиносущність всіх Божих осіб.
Згідно з церковними переказами, саме на 50й день після воскресіння Ісуса Христа до його учнів зявився Святий Дух.
Після цього апостоли отримали чарівні дари дар зцілення здатність говорити різними мовами що дозволило їм поширювати християнство по всьому світу.
Чому Трійцю називають Зеленою неділею Трійцю називають Зеленою неділю через звязок із традиціями дохристиянських часів.
Тоді у цей період відзначали завершення весняного сезону та початок літа вшановували пращурів поминали померлих дякували природі та вшановували її багатство просили щедрого врожаю.
Давні українці вірили, що прикрашання оселі гілочками дерев із зеленим листям допомагає душам родичів потрапити в домівку та символізує новий початок.
Із приходом на терени України нової віри, давні традиції були злучені зі Святою Неділею та святом Трійці.
Тобто цей день є частиною так званих Зелених свят.
Зелень та гілочки дерев, які люди освячують і якими прикрашають свої оселі та храми, символізують не лише прихід літнього сезону, але й надання Святим Духом життя всьому, створеному Богом.
Як вирахувати дату Трійці та коли свято цього року В цілому дата Трійці залежить від дати Великодня припадає на 50й день після Світлого Христового Воскресіння тому й одна із назв свята звучить як Пятидесятниця.
Оскільки точної неперехідної дати Великдень не має, Трійця також може відзначатися в різні дні. У 2025 році і православні, і католики, відзначали Світле Христове Воскресіння разом в один день 20 квітня.
Отже, для того, щоб вирахувати точну дату Трійці, до дати Великодня потрібно додати 50 днів.
Тобто цього року День святої Тройці Пятидесятниця або Зелена неділя припадає на неділю, 8 червня.
День святої Тройці за новоюліанським церковним календарем скриншот pomisna.info/tserkva/kalendar Нагадаємо, з 1 вересня 2023 року Православна церква України ПЦУ та Українська грекокатолицька церква УГКЦ перейшли на новоюліанський календар.
З огляду на це дати всіх неперехідних свят з нерухомими датами змістились на 13 днів раніше.
Водночас за словами глави УГКЦ і Верховного архієпископа КиєвоГалицького Блаженнійшого Святослава реформа календаря в Україні досі повністю не закінчилась, адже ще є питання реформи пасхалії та спільного святкування Великодня.
25 січня 2025 року Папа Римський Франциск під час проповіді з нагоди відзначення Навернення святого Павла закликав християн з усього світу встановити єдину дату святкування Світлого Христового Воскресіння Великодня.
Дещо згодом Вселенський патріарх Варфоломій повідомив, що сучасний світ стає дедалі більш розєднаним і сказав, чи готовий до діалогу з Ватиканом.
Читайте також про Проводи після Великодня коли українцям поминати рідних і що радить ПЦУ.
При підготовці матеріалу було використано такі джерела Православний церковний календар новоюліанський 2025, пресслужба Православної Церкви України, Паломницька служба Святині України, Wikipedia.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
