«Це вже війна Трампа». Соратник Зеленського оцінив ризик «втоми США» від України
glavcom.ua
Sun, 20 Apr 2025 23:19:29 +0300

Багато спостерігачів казали, що Трамп може втратити інтерес до війни, і це дійсно найгірший варіант для нас.
Сподіваюся, що наразі заява Рубіо це, скоріше, політичний хід, крок, яким намагаються змусити Росію сісти за стіл переговорів.
Таку думку у коментарі Главкому висловив голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.
Мережко вважає, що нинішній адміністрації США вже не вдасться самоусунутися, бо війна продовжується і це вже не війна Байдена, а й війна Трампа.
Та додає, що американський лідер Трамп дав публічну обіцянку завершити війну в Україні, і тепер просто взяти і самоусунутися було б просто погано для його репутації.
Якщо Вашингтон знову припинить постачання Україні зброї, розвідувальної інформації і допомоги, це означатиме визнання поразки адміністрації Трампа та його особисто.
І це буде удар по довірі до Сполучених Штатів як держави, яка, як би там не було, всетаки є лідером демократії і вільного світу.
Трамп точно не хоче, щоб Україна перетворилося на його особистий Афганістан.
Тому він буде змушений надавати хоча б якусь допомогу, розповів він.
Зі слів нардепа, адміністрація Трампа має застосувати обіцяні США жорсткі санкції проти РФ, якщо вона втретє відмовиться від пропозицій господаря Білого дому і повторно висуне свої ультиматуми, або ж умиває руки і розписується у власній неспроможності .
Дехто, зокрема, і в західній пресі, каже, що Трамп взагалі може надати Україні тактичну ядерну зброю, а вже потім вмити руки.
Але в будьякому разі просто припинити нам допомогу і зробити вигляд, що нічого не сталося, йому не вдасться.
Якщо ситуація погіршуватиметься, то його будуть, по суті, звинувачувати в цьому, каже він.
На думку Мережка, у Трамп взагалі відсутній план, він чекає на відповідь з боку Путіна, хоча розуміє, що, скоріш за все, вона буде негативною.
І він розгублений, не знає, що робити і санкції застосовувати не хоче, але і відновити партнерство з Росією та зробити рестарт відносин, як колись Обама, не зможе.
Нагадаємо, Білий Дім минулого тижня заявив, що в якийсь момент може вийти з мирних перемовин, якщо не бачитиме прогресу у найближчому майбутньому.
Але дистанціювання США від війни матиме як позитиви, так і негативи.
Таку думку у коментарі Главкому висловив співдиректор програм зовнішньої політики та міжнародної безпеки Центру Разумкова Михайло Пашков.
Останні новини
