ISW: Кремль налаштовує росіян на ймовірний затяжний конфлікт з НАТО
www.pravda.com.ua
Mon, 21 Apr 2025 03:12:48 +0300

Російська влада мілітаризує суспільство РФ для виправдання вторгнення в Україну та ймовірно налаштовуючи його до можливого майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
Джерело ISW Дослівно зі звіту Кремль продовжує переосмислювати наративи, які російські офіційні особи неодноразово використовували для виправдання вторгнення Росії в Україну, намагаючись ще більше мілітаризувати російське суспільство в довгостроковій перспективі, ймовірно, в рамках підготовки до можливого майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
Деталі Прокремлівський журналіст Павло Зарубін 20 квітня поставив міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову запитання про рекомендацію ЄС європейським лідерам утриматися від участі в російському параді 9 травня в Москві.
Лавров звинуватив ЄС у розпалюванні неонацистської ідеології в Європі та заявив, що Росія докладе всіх зусиль, щоб ця ідеологія не піднімала голову і знищить нацизм раз і назавжди.
Аналітики зазначають, що заяви Лаврова є частиною давніх спроб Кремля посилатися на внесок колишнього Радянського Союзу в перемогу над нацистською Німеччиною та більш широкі міфи про так звану велику вітчизняну війну як у Росії називають Другу світову війну ред.
та паплюжити Європу та НАТО.
На думку експертів, ці зусилля спрямовані на загострення негативних настроїв серед населення Росії та залучення до підтримки мілітаризації російського суспільства в довгостроковій перспективі.
У звіті додають, що правитель Росії Володимир Путін та інші високопосадовці Кремля регулярно використовують невизначений термін денацифікація для закликів до зміни режиму в Україні та встановлення проросійської маріонеткової влади.
А заяви про те, що нібито нацисти контролюють українську владу, Путін використав для виправдання повномасштабного вторгнення в Україну в лютому 2022 року.
Дослівно зі звіту Кремль дедалі частіше застосовує ту саму тактику, яку він використовував проти України, щодо Фінляндії та колишніх радянських республік, включно з Естонією та Молдовою, щоб виправдати свої спроби контролювати незалежні держави та створити інформаційні підґрунтя для можливої майбутньої агресії Росії.
Ключові висновки ISW за 20 квітня Запропоноване Росією короткочасне великоднє перемиря підкреслює необхідність того, щоб текст будьякої угоди про припинення вогню або мирної угоди був загальнодоступним, офіційно узгодженим заздалегідь усіма сторонами і включав надійні механізми моніторингу.
Зеленський повідомив, що російські війська не завдавали дальніх ударів по Україні в ніч з 19 на 20 квітня і вдень 20 квітня, і запропонував тимчасовий мораторій на дальні удари по цивільній інфраструктурі.
Українські посадовці продовжують наголошувати на систематичних переслідуваннях Росією релігійних громад по всій окупованій Україні, в тому числі проти християн.
Кремль продовжує переосмислювати наративи, які російські офіційні особи неодноразово використовували для виправдання вторгнення Росії в Україну, намагаючись ще більше мілітаризувати російське суспільство в довгостроковій перспективі, ймовірно, в рамках підготовки до можливого майбутнього затяжного конфлікту з НАТО.
Російські війська просунулися у Курській області та поблизу Торецька перед початком великоднього перемиря.
Останні новини
