Адміністрація Трампа планує депортувати мільйон мігрантів за рік, - WP
www.rbc.ua
Sat, 12 Apr 2025 23:47:05 +0300

Адміністрація президента США Дональда Трампа розробляє план наймасовішої депортації в історії країни.
Однак правові та фінансові барєри можуть зруйнувати ці абмітні плани.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на The Washington Post.
Адміністрація президента США Дональда Трампа планує депортовувати 1 мільйон мігрантів на рік.
Однак плани викликають сумніви серед експертів через обмежене фінансування, кадровий дефіцит та правові барєри більшість іммігрантів мають право на судовий розгляд перед депортацією.
За словами чотирьох знайомих із планами нинішніх і колишніх федеральних посадовців, для реалізації цього плану, радник Білого дому Стівен Міллер майже щодня координує дії з Міністерством національної безпеки DHS та іншими федеральними відомствами.
Один зі способів швидко збільшити кількість видворень депортувати частину з 1,4 млн осіб, щодо яких вже винесені остаточні рішення про видворення, але які досі залишаються у США через відмову країн походження прийняти їх назад.
Крім того, адміністрація Трампа веде переговори з майже 30 так званими третіми країнами щодо прийому іммігрантів, які не є їхніми громадянами.
У нещодавньому судовому поданні уряд заявив про намір направити туди тисячі осіб.
Попри те, що попередні адміністрації також намагалися депортувати осіб до третіх країн, нинішній підхід є наймасштабнішим в історії внутрішніх операцій з видворення.
Вже зафіксовано випадки депортацій до Мексики, КостаРіки, Панами, а також після тривалих переговорів із захисниками до Руанди.
Речник Білого дому Куш Десаї не прокоментував мету уряду, однак в електронному листі зазначив, що адміністрація має мандат від виборців на виправлення імміграційної політики попереднього уряду Джо Байдена.
Він підкреслив, що команда президента єдина у прагненні забезпечити масове ефективне видворення терористів і злочинцівнелегалів.
Під час передвиборчої кампанії Трамп пообіцяв депортувати мільйони іммігрантів, а віцепрезидент Джей Ді Венс заявив, що можна почати з 1 мільйона.
Втім, більшість із приблизно 11 млн нелегальних іммігрантів у США мають право на слухання в суді, включно з особами з кримінальним минулим, і через накопичені справи такі процеси можуть тривати роками.
Адміністрація продовжує привертати увагу, зокрема, масовим переведенням сотень затриманих до вязниць у Сальвадорі та на базі ВМС США у затоці Гуантанамо, однак це лише незначна частка нелегальних мігрантів.
Колишні посадовці вказують на фінансові, правові труднощі та зниження морального духу серед працівників імміграційних служб, які працюють на межі можливостей, але сумніваються в реалістичності поставленої мети.
Вони жартують Маємо досягти мільйона депортацій.
Це їхня мета, сказав один з ексчиновників.
Непрості процедури Навіть серед 1,4 млн осіб з остаточними рішеннями про депортацію багато важкодоступних, попри залучення до міжвідомчої операції ФБР, Управління боротьби з наркотиками, Бюро алкоголю, тютюну, вогнепальної зброї та вибухових речовин та іншого.
Уряд закликав Конгрес ухвалити бюджет на розширення імміграційного контролю, однак навіть за умови ухвалення закону потрібно буде найняти нових співробітників, укласти контракти з центрами тимчасового утримання й організувати чартерні рейси.
За словами експерта з імміграції Доріс Мейснер, це не перемикач, який можна просто ввімкнути депортаційна процедура потребує часу.
Офіційна статистика депортацій залишається непрозорою, оскільки адміністрація припинила публікацію звітів Відділу статистики DHS.
Дані, що надходять, надаються політичними призначенцями та не містять детальних розбивок.
На кінець березня, за словами речниці DHS Тріші Маклафлін, депортовано понад 100 тисяч осіб, хоча вона уточнила, що ці цифри охоплюють як арешти в середині країни, так і затримання на кордоні.
Пізніше до цієї цифри додали ще 17 тисяч депортацій.
Це лише початок, сказала Маклафлін.
Вона також зазначила, що в ці дані не входять випадки добровільного повернення іммігрантів.
Ключовим фактором, що ускладнює досягнення мільйона депортацій, є різке зниження кількості незаконних перетинів кордону.
У березні зафіксовано лише трохи більше 7 тисяч випадків найменше за останні десятиліття.
Згідно з попереднім аналізом, кількість арештів всередині США зросла, але темпи депортацій залишаються нижчими.
У 2025 фінансовому році Міграційна та митна правоохоронна служба ICE, ймовірно, заарештує близько 240 тисяч осіб, але видворить лише близько 212 тисяч менше, ніж 271 484 депортації торік, більшість із яких були реалізовані після затримань на південному кордоні.
Кількість рейсів з видворення зросла помірно зі 100 у січні до 134 у березні на 15 більше, ніж середній показник попередніх шести місяців.
Однак, на думку експертів, досягнення мільйона величезне збільшення, яке наразі видається нереальним.
Депортація під гарантії Питання депортації до третіх країн викликає занепокоєння серед правозахисників і суддів.
Наприклад, у березні було незаконно депортовано громадянина Сальвадору до місцевої вязниці, попри чинну судову заборону.
Федеральні суди в Техасі та НьюЙорку заблокували застосування воєнного акту для примусового видворення підозрюваних у членстві в бандах громадян Венесуели без слухань.
Суд у Бостоні тимчасово заборонив депортації до країн, де особа не має громадянства, без можливості звернення за гуманітарним захистом.
Після цього міністр внутрішньої безпеки Крісті Ноем видала розпорядження, згідно з яким перед депортацією до третьої країни посадовці повинні мати дипломатичні гарантії, що особа не зазнає переслідувань чи катувань.
Якщо таких гарантій немає, особі мають повідомити про майбутнє видворення і надати можливість оскарження.
Якщо іммігрант висловлює побоювання щодо повернення, його мають направити до Служби громадянства та імміграції США USCIS для перевірки, що має проводитися впродовж 24 годин і може бути дистанційною.
Адвокати наголошують, що 24 години вкрай недостатній термін для захисту своїх прав у таких випадках.
Згідно з розпорядженням Ноем, якщо особа не доведе високої ймовірності катувань після повернення, вона буде депортована.
Якщо ж докази переконливі, її справа може бути передана до імміграційного суду або Міграційної та митної правоохоронної служби.
Водночас, Служба може обрати іншу країну для депортації.
Додамо, що досі найбільша кількість депортацій сягала понад 400 тисяч осіб на рік за президентства Барака Обами.
Політика адміністрації Трампа щодо мігрантів Президент США Дональд Трамп розпочав жорстку політику щодо видворення з країни мігрантів.
Перші депортаційні рейси відбулися наприкінці січня та здійснювалися переважно в країни Латинської Америки.
За рішенням Верховного суду США, поінформовані про депортацію особи можуть викласти свої аргументи у суді перед видворенням.
Однак після рішення суду, мігранти повинні залишити США, інакше щодня їм буде нараховуватися штраф 1000 доларів.
Крім того, у Трампа готові скасувати гуманітарний статус для мігрантів з Афганістану та інших країн, що перебувають у США через загрозу насильства у своїх країнах.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
