Штрафи за якість газу гальмують відновлення видобутку, - експерт
www.rbc.ua
Sun, 06 Apr 2025 16:53:47 +0300

Через руйнування інфраструктури внаслідок російських обстрілів газовидобувні компанії не можуть дотримуватися стандартних показників якості газу.
У таких умовах необхідно знайти компромісне рішення щодо вимог до фізикохімічних характеристик палива та штрафних санкцій.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на виконавчого директора Асоціації газовидобувних компаній України Артема Петренка.
За його словами, чинні нормативи якості газу були закладені ще у 20152016 роках і ґрунтувалися на контрактах із Газпромом. Насправді діюче законодавство, воно ще схвалено було в 20152016 році, це були ті норми, які були фактично прописані в контракті з Газпромом, то це загальні показники російського газу, який транспортувався в Європу, зазначив Петренко.
Внаслідок атак на обєкти газовидобувної інфраструктури низка компаній втратила можливість відповідати встановленим параметрам якості. Простою мовою компанії інвестували в обєкти, інвестували в родовища, інвестували в обєкти десятки мільйонів доларів для того, щоб вони відповідали показникам якості, а через російські атаки вони фізично перестали мати можливість відповідати, пояснив Петренко.
Асоціація газовидобувних компаній звернулася до НКРЕКП і Міністерства енергетики і вони розглядають можливість перегляду вимог до якості газу з урахуванням нових реалій. Ми звернулися до регулятора і звернулися до Міністерства енергетики, щоб на період відновлення все ж таки в таких форсмажорних умовах, щоб компанії без вини не відповідали за ці зобовязання, і знайти певний компромісний механізм для того, щоб компанії в таких ситуаціях не сплачували ті штрафи, які вони зараз змушені сплачувати, і щоб ці кошти могли бути вкладені саме у відновлення безпосередніх обєктів, підсумував він.
Нагадаємо, директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко також заявив, що в нинішніх умовах штрафи за невідповідність якості газу лише погіршують фінансове становище газовидобувних компаній та ускладнює процес відновлення після ударів російських ракет та дронів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
