Російські серіали впливають на українських підлітків - ЦПД
ua.korrespondent.net
Wed, 12 Feb 2025 16:03:00 +0200
![Російські серіали впливають на українських підлітків - ЦПД](https://kor.ill.in.ua/m/190x120/4294005.png)
Українські підлітки стали мішенню для російської пропаганди, яка активно намагається всмоктати їх у ворожу культуру через медіапродукти, такі як серіали та пісні.
Про це заявив керівник Центру протидії пропаганді при Раді національної безпеки та оборони України Андрій Коваленко в інтервю ІнтерфаксУкраїна.
Для боротьби з цією загрозою необхідно створювати більше якісного українського контенту, який буде привабливим для молоді.
Коваленко розповів про сучасні методи пропаганди, які використовують росіяни.
Зокрема, він вказав на серіал Ландыши, який має величезну популярність серед українських підлітків, зазначивши, що цей серіал набирає мільйони переглядів, а також активно поширюється в TikTok.
Коваленко акцентував, що багато молодих осіб, навіть військовослужбовці, співають пісню з цього серіалу, не розуміючи, що тим самим вони поширюють російську культуру.
Аудиторія цього серіалу, до речі, підлітки 1418 років, наголосив він.
Ще одним прикладом є популярність пісні Sigma Boy.
Багато хто з нас сміється, мовляв, чим ви там в ЦПД займаєтеся.
Вибачте, але в школі у багатьох вчителів проблеми з дітьми до 14 років, які слухають ці пісні.
Це всмоктування російської культури, додав Коваленко.
Російські спецслужби проводять довготривалі інформаційні операції, орієнтуючись на українську молодь, і намагаються впливати на тих, хто в майбутньому може стати лідерами думок або обіймати важливі посади.
Ті, кому зараз 1214 років, будуть визначати життя країни, складати бізнесову і політичну еліту, саме вони вирішуватимуть, чи дружити з росією.
Ставка росіян робиться на те, щоб наші діти всмоктали ворожу культуру і прийняли потім правильне для росії рішення, зазначив керівник ЦПД.
Говорячи про те, як пояснювати підліткам небезпеку російського контенту, Коваленко вказав на одну з головних проблем відсутність достатньої кількості альтернативного українського контенту.
Він додав, що хоча українського контенту стало більше, все ще не вистачає продукції, яка могла б змагатися з популярними російськими медіа.
На жаль, Україна не має в достатній кількості власного продукту, який був би альтернативою для підлітків.
Разом з тим українського контенту від тих самих блогерів стало більше, зазначив він.
Зокрема, Коваленко відзначив нові молодіжні ініціативи, які допомагають розповідати історію України через сучасні платформи.
Підлітки дивляться різного роду стрімерів, грають в Minecraft.
Є подача історії через Minecraft фактично це анімаційні фільми.
Також знімаються стріми про Roblox і паралельно з цим стрімом розповідається про історію України, наприклад, сказав він, висловивши подяку творцям гри S.T.A.L.K.E.R.
2, які за допомогою свого продукту пропагують українську культуру.
Крім того, на думку Коваленка, зараз формується новий прошарок проукраїнських молодих людей, які можуть стати лідерами думок серед своїх однолітків.
Коваленко вважає, що якщо ці молоді лідери транслюватимуть правильні ідеї, то це буде сприяти зміцненню національної ідентичності та протидії пропаганді.
Також він зазначив, що один із чудових прикладів ефективного українського продукту, який набуває популярності навіть серед росіян, є гра S.T.A.L.K.E.R.
2.
Гра S.T.A.L.K.E.R.
2 це чудовий приклад того, як український продукт захоплює розум росіян, підсумував Коваленко.
Таким чином, Коваленко підкреслив важливість розвитку українського медіапростору і підтримки молодих талантів, щоб вони могли стати ефективними лідерами, які будуть здатні протистояти ворожій пропаганді і захищати національні інтереси України.
Раніше у ЦПД наголосили, що операції проти українських військових, а також з підривами територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки курують структури Головного розвідувального управління та Федеральної служби безпеки Росії.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
![додати ще новини](/_next/image?url=%2Fimg%2Ffi-br-refresh.png&w=48&q=75)