Посол України в Польщі пояснив, за яких трьох умов українці повернуться з-за кордону
glavcom.ua
Fri, 27 Dec 2024 11:02:00 +0200
Є частина українців, котрі не повернуться додому, поки в Україні не буде повноцінної безпеки, економічного розвитку та початку відновлення країни. Ці три умови є вирішальними для українців за кордоном, вважає посол України в Польщі Василь Боднар в інтервю РадіоСвобода.
За його словами, безпека, мир, економічний розвиток, стабільна робота це базові умови, які потрібні для нормального життя.
Насправді сьогодні у Києві чи в інших містах України це життя продовжується.
Проте не всі, хто мав можливість повернутись, повернувся, зауважив дипломат.
Посол пояснює, що причиною цьому може бути те, що людина знайшла кращі умови роботи за кордоном, або поки що побоюється повернутись в країну, де тривають бойові дії та обстріли.
Звичайно, для того, щоб сформувати політику повернення, то ми маємо створити умови в Україні.
Перш за все це безпека.
Друге, економічний розвиток і третє, це відновлення, наголосив Василь Боднар.
За його словами, також важливо створювати комунікацію з громадянами у Польщі.
Посол підкреслив, що Український дім, сама громадськість, багато різних організацій та інституцій з різних боків допомагають українцям у Польщі почувати себе комфортно, зберігати звязок з Україною, допомагати Силам оборони й заохочувати поляків бути не байдужими до війни України з Росією. Боднар наголосив, що найголовніше це безпека в Україні для людей.
Але майбутнє відновлення нашої держави також вимагатиме десятки тисяч робочих рук і створення нових економічних можливостей.
До того ж, підсумував дипломат, варто звернути увагу на відновлення житла для тих, в кого будинки були пошкоджені та на відновлення інфраструктури, це створить додатковий стимул українцям для повернення додому.
Нагадаємо що, директорка Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України Елла Лібанова в інтервю BBC зазначила, що держава у роботі з біженцями має робити ставку на те, що саме в Україні вони матимуть належний соціальний статус.
Останні новини
більше новин