Який запас далекобійних ракет має РФ та скільки здатна виготовляти на місяць: дані ГУР
www.rbc.ua
Sat, 28 Dec 2024 02:25:52 +0200
Арсенал далекобійних ракет Росії наразі налічує до 1400 одиниць озброєння різного типу, причому значна частина є недоторканий запас.
Разом з тим країнаагресор здатна виготовляти на місяць від 120 до 150 Іскандерів, Калібрів та ракет Х101.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на заяву представника Головного управління розвідки Міністерства оборони України Андрія Юсова в інтервю Новини.LIVE.
Ракетний арсенал За словами представника військової розвідки, наразі серед близько 1400 одиниць далекобійних ракет, що має РФ у запасі, є близько 350 крилатих ракет морського базування типу Калібр, 500 протикорабельних ракет середнього радіуса дії Онікс, понад 50 аеробалістичних ракет типу Кинджал, понад 130 ракет типу Іскандер, та понад 400 ракет класу Х101 стратегічні крилаті ракети повітряного базування класу повітряземля, Х55 стратегічні авіаційні крилаті ракети та Х35 дозвукові крилаті протикорабельні ракети.
По багатьох позиціях це недоторканий запас.
Тому вони приділяють, звичайно, велику увагу плануванню, розвідці, і не працюють так огульно, як це було на перших етапах повномасштабного вторгення, зазначив Юсов.
Виробництво ракет Представник ГУР МОУ звернув увагу, що виготовлення ракет російською стороною досі критично залежить, зокрема, від іноземних компонентів.
Відтак він наголосив на важливості як застосування міжнародною спільнотою санкційного режиму, так і посилення контролю над його дотриманням.
Говорячи про загрозу нових російських масованих ракетних обстрілів території України, Юсов закликав громадян ставитись відповідально до оголошення повітряної тривоги.
Що стосується здатності РФ поповнювати запаси ракет різної номенклатури, то, за словами представника ГУР, загарбники здатні виготовляти на місяць від 40 до 50 ракет Іскандер, від 30 до 50 Калібрів, та близько 50 ракет Х101.
Виготовлення дронів Крім того, Юсов зазначив, що країнаагресор також збільшила виробництво безпілотників різної номенклатури. Він додав, що РФ на перших етапах сильно залежала від постачань ударних БПЛА від країнсоюзниць та іноземних компонентів для них, але передані технології і налагоджене виробництво наразі дозволяють Москві самостійно виготовляти безпілотники різноманітної номенклатури.
Також представник ГУР МОУ зазначив, що ворог продовжує активно застосовувати дрониобманки з метою виснаження української ППО.
Нагадаємо, 27 грудня видання Financial Times писало про те, що попри санкції та експортний контроль, РФ продовжує використовувати західні технології для виробництва своєї зброї, зокрема ракети Орєшнік.
Додамо, за даними американської телерадіокомпанії CNN, Росія активно нарощує виробництво безпілотників Shahed136 на заводі в Алабузькій спеціальній економічній зоні Татарстан.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин