Росія вивезла сотні військових з Дамаску – FT
www.pravda.com.ua
Mon, 16 Dec 2024 11:13:10 +0200
Після переговорів із новим керівництвом Сирії, Росія вивезла із регіону Дамаска щонайменше 400 солдатів.
Представник Хайат Тахрір ашШам розповів, що ведуться переговори про евакуацію більшої кількості солдатів по всій Сирії.
Джерело Financial Times Дослівно Росія евакуювала щонайменше 400 солдатів з регіону Дамаска за останні дні в координації з головним повстанським угрупованням, яке повалило режим Башара Асада, заявив офіційний представник угруповання.
Деталі За словами члена політбюро Хайат Тахрір ашШам Камала Лабабіді, російські солдати були розміщені в штабквартирі Четвертої дивізії сирійської армії в Кудсайї, передмісті столиці.
Крім того, російські солдати, дислоковані в посольстві в Дамаску, також покинули країну протягом минулого тижня.
За словами Лабабіді, ведуться переговори про евакуацію більшої кількості солдатів по всій країні.
Повідомляться, що майбутн російської присутності в Сирії неясне.
Москва надала війська для підтримки Асада, але відхід з Дамаска ознакою того, що вона згорта свою присутність.
Цього тижня, за словами Лабабіді, російські військові посланці зустрілися з представниками Хайат Тахрір ашШам, щоб домовитися про безпечний прохід конвою.
Він розповів, що росіяни приїжджали, але лише для координації відступу баз.
Він розповів, що росіяни покинули Дамаск у колоні наземним транспортом до московської авіабази Хмеймім на північному заході Сирії.
Звідти літаки доставили солдатів назад до Росії.
На відео, наданому ЗМІ, видно, як колона з майже 100 одиниць військової техніки залиша район Дамаска, включаючи бронемашини, трактори, паливозаправники, мобільні медичні підрозділи та інші.
Хоча закриття посольства не плануться, Лабабіді сказав, що російський чиновник повідомив йому про скорочення дипломатичної активності.
Втрата авіабази Хмеймім і військовоморської бази Москви в Тартусі стала б стратегічною проблемою для Росії, яка використову ці дві бази як логістичні центри для свої діяльності в Середземноморї та Африці.
Аналітики припускають, що в обмін на збереження цих баз Росія може запропонувати новому сирійському уряду гроші, енергоносії або корисні копалини, а також політичну підтримку.
Відповідаючи на запитання про майбутн баз, Лабабіді сказав, що Росія наразі не евакую Хмеймім, а радше відклика персонал з інших баз, розташованих там.
За словами джерел, кілька відомих сирійських сімей, близьких до режиму Асада, також переховуються в російському посольстві в Дамаску під захистом Москви.
Передісторія Режим Асада утримував владу в Сирії протягом 24 років і зазнав краху після того, як 12денний наступ повстанців на чолі з ісламістським бойовим угрупованням Хаят Тахрір ашШам, або Організація звільнення Леванту 8 грудня завершився захопленням Дамаска столиці країни. За даними ISW, втрата військових баз у Сирії може серйозно підірвати здатність Кремля здійснювати операції в Африці.
Це послабить позиції Росії в Лівії та країнах на південь від Сахари, а також поставить під сумнів її вплив на африканські авторитарні режими.
Російські державні агентства ТАСС і РИА Новости повідомили, що повалений президент Сирії Башар Асад зі свою сімю перебувають у Москві, Росія надала їм притулок.
10 грудня українська розвідка повідомила, що росіяни задіяли кораблі та військовотранспортні літаки, на які вантажать залишки військ, озбронь та техніки і повертаються із Сирії в Росію.
12 грудня видання Bloomberg писало, що Росія наближаться до угоди з новим керівництвом Сирії про збереження баз у військовоморському порту в Тартусі і на авіабазі Хмеймім.
Останні новини
більше новин