ЄС схвалив 15-й пакет санкцій проти РФ — хто потрапив до списку
news.online.ua
Mon, 16 Dec 2024 13:12:00 +0200
Що відомо про 15й пакет санкцій С проти РФЯк зазначаться, новий санкційний пакет спрямований на обмеження діяльності тіньового флоту Росії та ослаблення її військовопромислового комплексу.
Ми продовжимо підтримувати український народ на всіх рівнях гуманітарному, економічному, політичному, дипломатичному та військовому.
Нема жодних сумнівів, що Україна переможе, заявила представниця С із зовнішньої політики та безпеки, віцепрезидентка врокомісії Кая Каллас.
До санкційного списку увійшли 54 особи та 30 організацій із Росії, Китаю та КНДР.
Серед них російський тіньовий флот, військові, причетні до ударів по Охматдиту, та особи, відповідальні за депортацію дітей і поширення пропаганди.Вперше санкції запроваджені проти китайських компаній, які постачають компоненти для дронів і мікроелектроніку для підтримки російської військової агресії.
Ці заходи включають заборону на поїздки, замороження активів та обмеження надання економічних ресурсів.Також розширено список кораблів, яким заборонено доступ до портів С і надання морських послуг.
До нього додано 52 танкери з третіх країн, що належать до тіньового флоту Путіна.
Загальна кількість суден, які потрапили під санкції, зросла до 79.У список також внесено 32 нових субкти, які сприяють російському військовопромисловому комплексу.
Проти них посилено обмеження на експорт товарів і технологій подвійного призначення, що можуть покращити російський оборонний сектор.Ці компанії та організації розташовані не лише в Росії, але й у третіх країнах, включаючи Китай, Індію, Іран, Сербію та ОАЕ.США хочуть посилити санкційний тиск на РФЗгідно з даними інсайдерів, Білий дім може запровадити більш жорсткі санкції проти прибуткової торгівлі нафтою Росії.Головна мета адміністрації Джо Байдена послабити військову машину диктатора Путіна ще до повернення Дональда Трампа на пост президента США.Що важливо розуміти, деталі можливих нових санкцій досі знаходяться у процесі розробки, однак наразі офіційний Вашингтон розгляда обмеження, які можуть торкнутися деяких видів російського експорту нафти.За словами анонімних джерел, чинний американський лідер довго не наважувався ухвалити це рішення через побоювання, що він може спровокувати стрибок цін на енергоносії, особливо напередодні президентських виборів минулого місяця.
Але в умовах падіння цін на нафту на тлі глобального надлишку і зростаючих побоювань, що Трамп може спробувати змусити Україну укласти швидку угоду з Росію, щоб покласти край майже трирічній війні, адміністрація Байдена тепер відкрита до більш радикальних дій.
Останні новини
більше новин