Інтернет буде "літати". Три найкращі роутери, які зроблять ваш домашній Wi-Fi швидшим
www.rbc.ua
Mon, 16 Dec 2024 07:30:00 +0200
Втомилися від повільного інтернету, який не справляться з потоковими відео та відеодзвінками Настав час забути про розриви зднання і низьку швидкість, адже сучасні роутери здатні повністю перетворити ваш WiFi.
Про три найкращі моделі сітчастого WiFi, які не тільки прискорять ваш інтернет, а й забезпечать стабільне покриття по всьому будинку, розповіда РБКУкраїна проект Styler з посиланням на блог про технології Engadget.
На що звернути увагу під час вибору комірчастої WiFiсистеми Радіус дії та швидкість Усі маршрутизатори з підтримкою технології mesh мають заявлений теоретичний радіус покриття в квадратних метрах і максимальну швидкість передачі даних.
Однак у реальних умовах ці показники мало що значать через безліч факторів, які не піддаються контролю виробника.
На якість покриття WiFi впливають реальна швидкість вашого інтернетпровайдера, матеріали, планування будинку та інші аспекти.
Саме по собі придбання бездротового маршрутизатора або meshсистеми не забезпечить автоматичного збільшення швидкості.
Варто зазначити, що висока швидкість не завжди ключовим показником.
Для більшості користувачів достатньо набагато меншої швидкості, ніж та, за яку вони платять.
Наприклад, Netflix рекоменду мінімальну швидкість лише 15 Мбіт/с для потокової передачі відео у форматі 4K на один пристрій.
Звичайно, якщо у вас підднано кілька пристроїв, буде потрібно більше ресурсів.
Але такі параметри, як затримка і стабільність зднання, набагато важливіші, ніж висока номінальна швидкість завантаження.
Якщо у вас нема гігабітного інтернету зі швидкістю до 1 Гбіт/с, вам не знадобиться meshмаршрутизатор із відповідними характеристиками.
Зворотний звязок Системи Mesh WiFi працюють, обднуючи всі апаратні вузли в дину бездротову мережу, даючи їм змогу обмінюватися даними один з одним.
Уявіть собі, що чотири людини в ресторані одночасно намагаються замовити їжу в офіціанта.
Тепер додайте до цього ще чотирьох людей за тим самим столиком, які одночасно розповідають смішну історію.
Не дивно, що передача потрібної інформації може зайняти багато часу.
Щоб вирішити цю проблему, більш просунуті meshроутери пропонують виділений бездротовий бекхол ділянку спектра, призначену для звязку між вузлами.
Це схоже на поділ розмов на різні простори замість того щоб усі говорили одночасно в одному місці, діалоги відбуваються окремо.
Це знижу невидимий шум в ефірі.
Завдяки зменшенню перехресного спілкування, що заважа, все працю швидше, що значно підвищу продуктивність таких систем.
Підключення Сьогодні навіть ваша пральна машина може підключатися до бездротової мережі, але це не означа, що варто забувати про переваги дротового інтернету.
Яким би не був швидким WiFi, дротове підключення завжди буде швидшим.
Багато маршрутизаторів також можуть використовувати такі дротові підключення як зворотний звязок, усуваючи додатковий бездротовий шум.
Це зручно для великих систем і досвідчених користувачів, але знадобиться прокладка додаткових кабелів по дому.
Найпоширенішим стандартом кабель 5 категорії або гігабітний Ethernet, який, як виплива з назви, ма максимальну швидкість 1 гігабіт на секунду Гбіт/с.
Оскільки Ethernetкабелі зворотно сумісні, ви легко знайдете відповідний для вашої системи.
Однак, щоб максимально ефективно використовувати ваші meshроутери, варто придбати кабель Ethernet, що відповіда стандарту вашого роутера якщо це кабель 5 категорії, використовуйте кабель Cat 5e.
Ви можете перевірити специфікації роутера на сайті виробника, щоб переконатися.
Гнучкість і масштабованість Meshроутери дають змогу додавати або видаляти модулі в домашній мережі відповідно до ваших потреб.
Алан Джонс із DLink радить користувачам перевірити, наскільки масштабованим передбачуваний пристрій перед покупкою.
Масштабованість стосуться не тільки кількості вузлів у мережі, а й того, скільки одночасних підключень система може обробляти.
Розміщення Meshмережі використовують кілька точок доступу для створення більшої мережі, що забезпечу краще покриття WiFi в приміщенні.
Ви можете зустріти термін покриття всього будинку, якого простіше досягти за допомогою декількох точок доступу або вузлів.
Сучасні meshроутери пропонують один, два, три або більше модулі, які зазвичай мають однакове обладнання всередині та зовні.
Як правило, не ма значення, який модуль ви призначите основним для підключення до модему зазвичай через Ethernet.
Потім ви встановлюте інші, вторинні вузли по всьому будинку, що зазвичай зводиться до їхнього додавання в наявну meshмережу.
Під час встановлення обладнання памятайте, що кожна фізична перешкода між вузлами може погіршити продуктивність.
Ідеальне місце для розміщення щонайменше на рівні талії на предметі меблів, де нема великої кількості перешкод.
Хорошими варіантами будуть столи, комоди, окремі шафи або книжкові полиці.
TPLINK Deco XE75 Ціна 8 616 гривень TPLink Deco AXE5400 WiFi 6E Meshсистема Deco XE75 це добре збалансоване рішення, яке подну в собі потужність і простоту використання.
Система підтриму три бездротові діапазони з максимальною швидкістю до 2402 Мбіт/с у діапазоні 6 ГГц, ма три порти Ethernet і покрива площу до 668 квадратних метрів.
Deco XE75 стане чудовим вибором для тих, хто шука просте оновлення для підвищення швидкості та розширення покриття WiFi, особливо у великих будинках.
Завдяки трьохдіапазонній архітектурі, система забезпечу стабільне зднання навіть у складних умовах.
Хоча у системи деякі дрібні недоліки, якот короткий кабель живлення і не найзручніший застосунок, вони не критичні.
Загалом Deco XE75 залишаться одним із найкращих варіантів для більшості користувачів завдяки оптимальному поднанню ціни, якості та продуктивності.
Плюси Чудова продуктивність Простота налаштування і використання Хороше співвідношення ціни та якості Мінуси Дизайн додатка не доопрацьований Короткий кабель живлення TPLINK Deco XE75 фото Engadget Google Nest WiFi WiFi Pro 6E Ціна 7 499 гривень Google Nest WiFi Pro 6E це просте у використанні рішення для тих, хто хоче налаштувати мережу і забути про неї.
Система підтриму три бездротові діапазони з максимальною швидкістю до 2,402 Мбіт/с у діапазоні 6 ГГц, ма два порти Ethernet і покрива площу до 610 квадратних метрів.
Хоча Nest WiFi Pro поступаться конкурентам у потужності та налаштуваннях, він забезпечу надійне тридіапазонне WiFiзднання, придатне для перегляду фільмів і звичайного перегляду вебсторінок.
Пристрій не надто дорогий, що робить його хорошим вибором у короткостроковій перспективі, хоча можливі питання щодо його довгострокового потенціалу.
Якщо ви вже користутеся продуктами Google для розумного будинку, додатковим плюсом стануть інтеграції з Google Assistant, підтримка Matter і Thread.
Завдяки регулярним оновленням і підтримці від Google, ви зможете встановити цю систему і не замислюватися про WiFi протягом декількох років.
Плюси Дуже простий в налаштуванні та використанні Відносно доступний Чудово інтегруться із сервісами Google Мінуси Не пропону стільки налаштувань, як деякі конкуренти Google Nest WiFi Pro 6E фото Engadget ASUS ZenWiFi Pro ET12 AXE11000 Ціна 37 829 гривень ASUS ZenWiFi Pro ET12 потужна трьохдіапазонна WiFi система, що забезпечу швидкість до 4804 Мбіт/с у діапазоні 6 ГГц і покриття до 280 квадратних метрів.
Система оснащена двома Ethernetпортами, включно з портом із пропускною здатністю 2,5 Гбіт/с, що робить її чудовим вибором для професійних користувачів, геймерів і навіть невеликих офісів.
Особливістю ZenWiFi Pro ET12 підтримка технології ASUS AiMesh, яка да змогу додавати сумісні вузли та маршрутизатори ASUS, забезпечуючи економічно ефективне масштабування мережі в міру зміни ваших потреб.
Це робить систему придатною для користувачів, яким потрібна висока швидкість, надійне зднання і гнучкість у налаштуванні.
Хоча початкова вартість пристрою висока, ZenWiFi Pro ET12 привабливий для тих, хто шука професійне рішення для WiFi, здатне справлятися з високими навантаженнями і забезпечувати стабільність роботи мережі.
Плюси Виняткова продуктивність Легко розширювана система з додатковими вузлами і маршрутизаторами Мінуси Дорогий ASUS ZenWiFi Pro ET12 AXE11000 фото Engadget У нас також матеріал про те, навіщо потрібен підсилювач WiFi і як він зможе вдосконалити сигнал.
А ще ми писали про 5 речей, на які варто звернути увагу під час вибору бездротового WiFi роутера.
Останні новини
більше новин