Водійські права після штрафу за сп’яніння: як їх повернути
www.rbc.ua
Sun, 24 Nov 2024 07:42:55 +0200
Позбавлення водійського посвідчення за пяну їзду в Україні караться суворими штрафами та позбавленням прав на період до 10 років.
Однак після того, як цей термін спливе, водійське посвідчення можна повернути.
Як це зробити, у коментарі РБКУкраїна розповіла адвокатка Адвокатського обднання Діксі Лекс Олена Бірюч.
Керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого спяніння, а також відмова від проходження медичного огляду, передбача адміністративну відповідальність згідно зі ст.
130 КУпАП.
Покарання включа штраф у розмірі від 17 000 до 51 000 грн і позбавлення права керування на строк від 1 до 10 років залежно від повторності порушення. Для відновлення водійських прав після закінчення строку позбавлення, визначеного судом, необхідно пройти позачерговий медичний огляд, а також скласти теоретичний і практичний іспити у сервісному центрі МВС.
Якщо у водійському посвідченні зазначено декілька категорій, іспити складаються за найвищою категорію. Адвокатка зверта увагу на те, що водії, які вперше отримали посвідчення на 2 роки та були позбавлені прав, не можуть відновити попередн посвідчення.
Документ вилучаться та знищуться.
Поновлення права на керування транспортними засобами в такому випадку здійснються по завершенню строку позбавлення права на керування після перепідготовки в навчальному закладі з теоретичної та практичної частини та успішного складення теоретичного і практичного іспитів у сервісному центрі МВС.
Також необхідно пройти позачерговий медичний огляд.
Видане посвідчення водія вважатиметься таким, що видано вперше тобто видаться строком на 2 роки.
Суворі санкції за керування у стані спяніння спрямовані на підвищення безпеки на дорогах.
Такі порушення становлять велику небезпеку для життя й здоровя учасників дорожнього руху. Раніше РБКУкраїна розповідало, що українське законодавство передбача суворі санкції за порушення Правил дорожнього руху, включаючи позбавлення права керування транспортним засобом.
Такі рішення ухвалю виключно суд.
Основні підстави для позбавлення водійського посвідчення керування у стані спяніння, створення аварійної ситуації, ігнорування вимоги поліції зупинитися, порушення правил на залізничному переїзді, ДТП з пошкодженням майна, керування несправним авто.
В Україні керування транспортом у стані алкогольного чи наркотичного спяніння караться значними штрафами та позбавленням прав.
До адміністративної відповідальності притягують за керування у стані спяніння, передачу керування нетверезій особі, відмову від огляду на стан спяніння, вживання алкоголю після ДТП або зупинки поліцію.
За таке порушення передбачений штраф до 51 тис.
гривень з конфіскацію авто.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин