Депутатка розкрила плани щодо підвищення податків
zk.znaj.ua
Sat, 16 Nov 2024 09:35:00 +0200
На Податковому форумі Асоціації адвокатів України депутатка Ольга ВасилевськаСмаглюк порушила важливі теми, повязані з податковою політикою та детенізацію економіки.
У її виступі прозвучало багато цікавих деталей про те, як Україна намагаться впоратися із бюджетним дефіцитом в умовах кризи та війни.
Нагадамо, уряд несподівано попросив підвищити податки, щоб закрити бюджетні дірки, що спричинило хвилю невдоволення.
Зрозумівши, що ситуація надто серйозна, Кабмін трохи помякшив свою позицію і вирішив підвищити податки не надто різко та не для всіх.
Це рішення стосуться насамперед військового збору, який депутат назвала лайтовим.
Як повідомля Закон та Бізнес, підпримці поки не скаржаться, хоча в уряді не всі згодні, особливо коли йдеться про податки на видобуток природних ресурсів.
Деякі інвестори заявляють, що якщо податки піднімуться у 300500 разів, вони підуть із країни.
У звязку з цим президент поки що не підписав законопроект, оскільки це можуть ще більше роздратувати бізнес.
Незважаючи на ці протиріччя, ВасилевськаСмаглюк впевнена, що законопрокт у підсумку буде підписаний, а спірні питання перенесуться на такі податкові зміни, які, можливо, викличуть ще більше суспільного невдоволення.
Особливу увагу у своїй доповіді вона приділила детінізації бізнесу.
ВасилевськаСмаглюк визнала, що уряд останнім часом не завжди точно та обґрунтовано вибудову політику у цій галузі.
Усі намагаються вижити військові, люди на соціальних виплатах та підпримці, і іноді це призводить до дій, які виходять за межі закону.
Спікер прямо сказала У нас ніде нема святих, у ВР точно, у владі глобально їх нема, у Митниці теж, у Податковій, тим більше.
Але й бізнес часто вдаться до різних схем.
Тому нам потрібно говорити про те, як зробити правила прозорими і однаковими всім.
Податкові ухилення коштують бюджету 300 мільярдів гривень.
У відповідь на це влада робить кроки, щоб закрити ці дірки, але не завжди враховують інтереси сумлінних підпримців, що завда шкоди чесному бізнесу.
ВасилевськаСмаглюк навела кілька цифр наприклад, у 2021 році кожен пятий літр бензину в Україні був фальсифікатом, а у 2024 році обсяг тіньового ринку знову зріс до 18.
Для боротьби з цим було ухвалено законопроект, який змушу АЗС платити податки заздалегідь, щоб знизити кількість фальсифікату.
Не обійшлося і без згадки тютюнового ринку, де близько 40 бізнесу перебувають у тіні, а 45 товарів контрафакт.
2025 року очікуться запуск системи Акциз, яка ма допомогти у боротьбі з фальсифікатом, але не вирішить проблему повністю, оскільки контрабанда продовжу продаватися через анонімні канали.
Насамкінець депутатка пообіцяла, що працюватиме над перезапуском податкової служби, але попередила, що невідомо, скільки часу на це піде, і скільки бізнесу ще залишить Україну, поки всі ці зміни почнуть діяти.
Нагадамо, закон про підвищення податків ма набути чинності мінімум через пів року Порушували завжди Раніше ми писали, чи схуднуть гаманці водіїв що буде з цінами на бензин до початку зими Крім того, Знай.ua повідомляв, ви зможете зберегти багато грошей, якщо зробите це українцям нагадали 10 правил
Останні новини
більше новин