У Києві погіршилась якість повітря: синоптики пояснили, що відбувається
www.rbc.ua
Fri, 08 Nov 2024 10:18:00 +0200
У Киві фіксують погіршення стану повітря.
Однак повідомлення, розповсюджене раніше в медіа про нібито транскордонне перенесення пилу в Україну, некоректним.
Про це повідомля РБКУкраїна із посиланням на пресслужбу Українського гідрометеорологічного центру у Facebook.
Зміст Про яке повідомлення щодо стану повітря йдеться Що насправді відбуваться з повітрям у Киві Яка ситуація з якістю повітря у столиці зараз Про яке повідомлення щодо стану повітря йдеться Зранку четверга, 7 листопада, у Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА повідомили, що в Киві спостерігаться тимчасове погіршення стану повітря.
Уточнювалось, що рівень забрудненості середній.
Фіксуться підвищення концентрації зважених частинок пилу.
Ймовірною причиною тимчасового погіршення стану повітря транскордонний вплив, перенесення пилу з території вропи, розповіли у пресслужбі КМДА й опублікували відповідну карту.
Опублікована КМДА візуальна інформація карта kyivcity.gov.ua Ввечері в офіційному Telegramканалі КМДА практично продублювали попередню інформацію та розповіли, що в Киві спостерігаться тимчасове погіршення стану повітря рівень забрудненості середній.
Фіксуться підвищення концентрації зважених частинок пилу.
Ймовірна причина тимчасового погіршення стану повітря транскордонний вплив, перенесення пилу з території вропи, йшлося у повідомленні.
Громадянам також радили у разі подальшого погіршення стану повітря зачинити вікна обмежити перебування на вулиці пити багато води якщо очищувач повітря вмикати на максимум Допис КМДА скриншот t.me/KyivCityOfficial Що насправді відбуваться з повітрям у Киві За словами синоптиків, інформація про те, що на територію України переміщуться пил, почала поширюватись серед громадян через неправильне трактування даних вмісту аерозолів у повітрі нібито висока концентрація аерозолів означа, що переноситься хмара забрудненого повітря і пил.
Але досвідчені метеорологи одразу проаналізували, який саме це аерозоль.
І це ніщо інше, як крапельки води.
Отакої Так, завислі в повітрі крапельки води супутники бачать так, як і пил, тому дуже важливо вміти правильно аналізувати доступні дані, наголосили в Укргідрометцентрі.
Вологість у повітрі карта facebook.com/UkrHMC Експерти пояснили також, що таке крапельки води у повітрі.
Відповідь на це питання дуже проста це атмосферна вологість.
І наразі вона доволі висока в Україні, йдеться у повідомленні УкрГМЦ.
Зазначаться, що коли атмосферна вологість сяга 100, це означа, що повітря більше не може містити вологу у вигляді пару вона конденсуться у краплинки утворються серпанок і туман які погіршують видимість Туман із високою завчасністю прогнозувався в нічні та ранкові години у західних областях країни.
Він також спостерігаться на території Польщі.
Тому ніякого транскордонного перенесення пилу нема.
Це перенесення вологого повітря та утворення серпанку і туманів, наголосили метеорологи.
Тумани над Україною карта facebook.com/UkrHMC Отже, причиною погіршення якості повітря у столиці такі ж синоптичні умови, які й призвели до утворення серпанку на Київщині.
Українцям пояснили, що повітря притиснене високим тиском антициклону до землі.
В ньому накопичуються дрібні крапельки води та майже повністю відсутн перемішування повітря поблизу поверхні.
З огляду на це будьякі викиди в місті залишаються біля землі та накопичуються.
Насамперед це викиди транспорту, що підвищили локально концентрації діоксиду азоту.
Чітко прослідковуться на супутникових знімках Sentinel, уточнили в Українському гідрометеорологічному центрі.
Концентрація діоксиду азоту карта facebook.com/UkrHMC Насамкінець фахівці зауважили, що це стандартні сезонні процеси, коли розпочинаться період туманів.
Тож основне нагадумо водіям західних областей найближчої ночі та вранці бути особливо обережним та уважними на дорозі під час погіршення видимості спричиненої туманами, підсумували в Укргідрометцентрі.
Допис УкрГМЦ скриншот facebook.com/UkrHMC Яка ситуація з якістю повітря у столиці зараз У Департаменті захисту довкілля та адаптації до зміни клімату КМДА повідомили, що станом на 8 годину ранку 8 листопада 2024 року рівень забрудненості атмосферного повітря в Киві середній.
При цьому радіаційний фон у всьому місті в межах норми.
На правому березі столиці фіксують такі рівні забрудненості на стаціонарних пунктах моніторингу атмосферного повітря вулиця Китаївська, 22 загальний індекс якості повітря 56 середній рівень забрудненості вулиця Турівська, 28 загальний індекс якості повітря 53 середній рівень забрудненості проспект Берестейський, 97 загальний індекс якості повітря 50 середній рівень забрудненості вулиця Щусва, 20 загальний індекс якості повітря 49 низький рівень забрудненості проспект вропейського Союзу, 64Г загальний індекс якості повітря 47 низький рівень забрудненості Тим часом на лівому березі Кива ситуація зранку була такою вулиця Архітектора Вербицького, 26 загальний індекс якості повітря 61 середній рівень забрудненості вулиця Харківське шосе, 7/1 загальний індекс якості повітря 58 середній рівень забрудненості Варто зазначити, що загальний індекс якості повітря Common Air Quality Index або CAQI формуться автоматично на основі показників кількох основних забруднювачів ТЧ2.5 і ТЧ10 частки пилу SO2 діоксид сірки NO2 діоксид азоту О3 приземний озон CO оксид вуглецю Тобто чим нижчий показник CAQI, тим краща якість повітря.
Градація показника CAQI скриншот asm.kyivcity.gov.ua Стежити за станом атмосферного повітря та радіаційним фоном у столиці в режимі реального часу можна або на карті за посиланням або в додатку Київ Цифровий Забруднення повітря пилом Нагадамо, зранку понеділка, 30 вересня 2024 року, дехто з мешканців України зафіксував суттве забруднення повітря пилом.
Користувачі соціальних мереж публікували відповідні фото та відео, на яких можна було побачити, що повітря змінило колір.
Представники місцевої влади рекомендували людям берегти здоровя, обмежувати перебування на вулиці та зачиняти вікна.
Пізніше в Українському гідрометеорологічному центрі пояснили, що вітер переносить повітря з пилом у вигляді найдрібніших частинок у верхніх шарах атмосфери на територію нашої країни з Каспійської низовини.
Повідомлялось також, що до Київської області та столиці України погіршення якості повітря дістанеться дещо згодом.
Експерти зазначали, що пил потраплятиме в Україну хвилями, тобто покращення чергуватимуться з погіршеннями видимості та якості повітря.
1 жовтня у Державній екологічній інспекції столичного округу розповіли, що пил із Каспію дійсно дістався столиці, проте погіршення якості повітря в Київській області можуть фіксувати не лише через це.
Зранку 25 жовтня у двох містах західної частини України також зафіксували максимально шкідливий рівень забруднення повітря.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
більше новин