У Німеччині три головні галузі економіки поринули у кризу
glavcom.ua
Fri, 08 Nov 2024 09:32:00 +0200
Найважливіші сектори економіки Німеччини автомобільний, хімічний та машинобудівний одночасно перебувають у кризі.
Компанії, що надають послуги з оформлення банкрутства або реструктуризації, настільки перевантажені попитом на свої послуги, що часто відштовхують потенційних клінтів через навантаження можливостей.
Ці головні галузі просто паралізовані, пише Financial Times.
За останні три роки найбільша економіка вропи повільно поринала в кризу.
Країна не бачила суттвого квартального зростання реального ВВП з кінця 2021 року, а річний ВВП, як очікуться, скоротиться другий рік поспіль.
Промислове виробництво, за винятком будівництва, досягло піку у 2017 році і з того часу знизилося на 16, йдеться у статті.
Згідно з останніми даними, корпоративні інвестиції скорочувалися протягом 12 з останніх 20 кварталів і зараз перебувають на рівні, який востанн спостерігався під час раннього шоку від пандемії.
Світло на горизонті важко помітити.
У свому останньому прогнозі МВФ каже, що наступного року ВВП Німеччини зросте лише на 0,8 відсотка.
З найбільших і найбагатших економік світу очікуться, що лише Італія буде розвиватися настільки ж повільно, пише Financial Times.
Економісти та керівники підпримств покладають провину за економічні проблеми Німеччини на високі витрати на енергоносії, високі корпоративні податки та витрати на робочу силу, а також на те, що вони називають надмірною бюрократію.
Ці проблеми посилюються нестачею кваліфікованих робітників та відверто поганим станом інфраструктури країни після десятиріч недоінвестування.
Тим часом, за даними статистичного агентства країни, нервові німецькі споживачі тепер зберігають 11,1 свого доходу, що вдвічі більше за їхніх американських колег, тим самим ще більше сповільнюючи економіку.
До слова, Німеччина пережива структурну кризу з падінням експорту, стрімким зростанням цін на енергоносії та послабленням конкурентоспроможності в її найважливіших секторах.
Але, за словами керівників найбільших підпримств Німеччини, справжня проблема поляга в тому, що їхні працівники беруть занадто багато лікарняних.
Останні новини
більше новин