Закупівля неякісного одягу для ЗСУ. Справа Гринкевичів пішла до суду
glavcom.ua
Mon, 21 Oct 2024 13:31:00 +0300
До суду передана справа львівського бізнесмена, його сина і директорів підпримств щодо постачання неякісного одягу для Збройних сил України на понад 1 мільярд.
Про це повідомля Офіс генпрокурора.
Зазначаться, що за процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора завершене досудове розслідування стосовно пятьох учасників злочинної організації, які завдали Міністерству оборони понад 1 млрд грн шкоди під час закупівлі неякісного одягу для ЗСУ. Йдеться про львівського підпримця Ігоря Гринкевича, його сина, двох директорів та представника підпримств.
Їм інкриміновано створення злочинної організації та участь у ній, а також шахрайство, вчинене в умовах вонного стану в особливо великих розмірах ч.ч.
1,2 ст.
255, ч 5 ст.
190 Кримінального кодексу України.
Крім того, чотирьом підозрюваним бізнесмену, його сину та двом директорам підпримств інкриміновано легалізацію доходів, одержаних злочинним шляхом ч.
3 ст.
209 Кримінального кодексу України.
Розслідуванням встановлено, що львівський бізнесмен створив злочинну організацію з метою заволодіння бюджетними коштами.
Учасники ції організації уклали договори із Міністерством оборони України на постачання військового одягу для потреб Збройних Сил України.
Згідно проведених експертиз, внаслідок поставки неякісного одягу, державі в особі Міноборони завдано шкоду на суму понад 1 млрд грн.
Учасникам злочинної організації обрано запобіжні заходи у виді тримання під вартою.
Наразі підозрюваним повідомлено про завершення досудового розслідування та надано доступ до матеріалів для ознайомлення в порядку ст.
290 КПК України.
Матеріали кримінального провадження стосовно ще одного шостого учасника злочинної організації виділено у звязку із оголошенням підозрюваного в розшук. Нагадамо, у липні 2024 року прокурори скерували до суду обвинувальний акт стосовно цього ж львівського бізнесмена власника підпримств, який за пів мільйона доларів США намагався підкупити керівництво ДБР, за фактом надання неправомірної вигоди ч.
3 ст.
369 КК України.
Обвинувальний акт перебува на розгляді у суді.
У січні, в справі львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича та його сина, яких ДБР спочатку публічно звинуватило у розкраданні 1 млрд грн на виконанні держзамовлення з постачання військової форми, відбулася зміна кваліфікації.
З матеріалів провадження зникла стаття про розкрадання.
Її замінили на шахрайство.
Як відомо, Гринкевичі були затримані через нібито зрив контрактів Міноборони на постачання військової форми.
Ігорю Гринкевичу було обрано запобіжний захід у вигляду арешту з можливістю внесення застави у сумі майже 430 млн грн.
Роману Гринкевичу суд обрав запобіжний захід також у вигляді арешту з розміром застави у 500 млн грн.
Адвокати заявили, що такі міри запобіжного заходу необґрунтованими та будуть оскаржуватися.
Судові засідання з розгляду апеляцій на міри запобіжних заходів Гринкевичам вже кілька разів відтерміновувалися.
Востанн через хворобу судді.
Крім того, за даними ЗМІ, у справі Гринкевичів нема жодного фігуранта серед представників Міноборони.
Останні новини
більше новин