Вчені назвали загрозу, що забирає життя тисяч немовлят щороку
www.rbc.ua
Sun, 04 May 2025 18:14:40 +0300

Нове масштабне дослідження приголомшило світ вроджений сифіліс, інфекція, яку дитина отримує від матері під час вагітності, не лише калічить, але й забирає життя десятків тисяч немовлят щороку.
Про це повідомляє РБКУкраїна проект Styler з посиланням на авторитетне видання Лондонської школи гігієни і тропічної медицини LSHTM.
Що відомо про дослідження Науковці з LSHTM спільно з бразильським Центром інтеграції даних і знань у галузі охорони здоровя CIDACS проаналізували медичні карти понад восьми мільйонів бразильських дітей.
Результати дослідження шокують у немовлят, яким при народженні діагностували вроджений сифіліс, ризик потрапити до лікарні протягом перших пяти років життя зростає у 6 разів, а в перший місяць життя цей ризик збільшується аж в 11 разів Сифіліс, спричинений бактерією Treponema pallidum, підступно передається плоду через плаценту, завдаючи непоправної шкоди ще ненародженій дитині.
Наслідки цієї інфекції можуть бути жахливими та включають Мертвонародження та передчасні пологи трагічний початок життя.
Глухоту, сліпоту та серйозні неврологічні ускладнення, що назавжди змінюють якість життя.
Пожиттєві скелетні деформації, які завдають фізичних страждань.
Тривожним є той факт, що навіть своєчасне лікування матері під час вагітності не завжди є гарантією захисту дитини від ураження.
За даними Всесвітньої організації охорони здоровя ВООЗ, у 2022 році було зафіксовано 700 000 випадків вродженого сифілісу, що призвело до десятків тисяч смертей немовлят.
Особливе занепокоєння викликає глобальна тенденція до зростання захворюваності на сифіліс як у країнах з низьким, так і з високим рівнем доходу, що свідчить про системні проблеми у сфері охорони здоровя.
Яка профілактика Інфекції сифілісу можна як запобігти, так і вилікувати, і все ж ми продовжуємо бачити тисячі жінок і дітей, які серйозно постраждали від цього захворювання щороку, каже Доктор Енні Да Пайшао Круз.
Її заклик до дій є рішучим необхідно розширювати ініціативи у сфері громадської охорони здоровя, які б охоплювали не лише пренатальне тестування, але й комплексні профілактичні заходи ще до настання вагітності.
Раннє виявлення та лікування сифілісу у жінок до та під час вагітності є критично важливим для порятунку життя та здоровя їхніх майбутніх дітей.
Професорка Марія Юрі Ічіхара з CIDACS повністю підтримує цю думку, наголошуючи на необхідності термінового удосконалення скринінгових програм та розробки ефективних стратегій довгострокового спостереження за дітьми, народженими від матерів з сифілісом.
Це допоможе мінімізувати тривалі наслідки материнської інфекції для здоровя дітей у майбутньому.
Вас може зацікавити Що таке ВПЛ, як передається та як захиститися Які жіночі хвороби помолодшали за час повномасштабної війни Які червоні прапорці на прийомі в гінеколога повинні насторожити пацієнтку
Останні новини
