У Франції знайшли меч віком 2300 років з сучасним політичним символом: вчені шоковані
www.rbc.ua
Sun, 04 May 2025 10:30:00 +0300

Археологія знову дивує на півдні Франції виявили два унікальні кельтські мечі віком понад 2 300 років.
Особливу увагу дослідників привернув один з них його піхви прикрашені зображеннями сумнозвісного сучасного символу.
РБКУкраїна проєкт Styler з посиланням на видання Live Science розповідає, що саме знайшли археологи у цьому некрополі та про що може розповісти стародавня зброя.
Два мечі, що збереглися крізь віки Ці знахідки належать до часів Другої залізної доби й були знайдені у великому поховальному комплексі неподалік міста КрезьєлеНеф. Обидві мечі були знайдені у винятковому стані зі збереженими піхвами. Одна з них має міднобронзову обробку, вишуканий дизайн і прикрашена декількома поліруваними каменями.
Принаймні два з них містять зображення свастик, виконані з надзвичайною точністю. За словами археолога Венсана Жоржа, кельти запозичили цей символ з середземноморських культур ще в V столітті до нашої ери.
Проте його точне значення для кельтів залишається загадкою.
Незважаючи на сучасні асоціації, в давнину свастика була знаком достатку й циклічності життя.
Так виглядає меч, знайдений у Франції фото INRAP Некрополь без кісток, але з прикрасами Розкопки охопили територію понад 650 квадратних метрів і виявили понад сотню гробниць.
Через високу кислотність ґрунту кісткові рештки не збереглися, але археологи знайшли багато прикрас.
Майже половина поховань містила металеві артефакти браслети, застібки й ювелірні вироби. Одна застібка вирізняється особливо в її центрі вмонтовано блискучий камінь, оточений посрібленими рельєфами.
Інша прикраса прикрашена так званими ocelli вічкоподібними візерунками, які вважалися модним декором у кельтських майстрів.
Ці прикраси датуються IVIII століттями до нашої ери.
Для знахідки такого віку, меч у чудовому стані фото INRAP Кельтські племена і давні символи У ті часи КрезьєлеНеф був точкою перетину територій трьох могутніх кельтських племен арвернів, едулів і бітуригів.
Сьогодні це маленьке містечко з населенням усього 1 500 осіб, але його історія сягає глибини століть. Некрополь став своєрідним вікном у минуле, де кожна знахідка розповідає про вірування, мистецтво й побут стародавніх людей.
Зброя, прикраси, гончарні вироби усе це свідчить про високий рівень майстерності та символічне значення речей.
Навіть простий візерунок міг нести в собі глибокий сенс або захисну функцію.
І хто знає, які ще таємниці зберігає земля під ногами Вас може зацікавити 10 тонн людських останків в Києві шокуючі деталі знахідки Військові ЗСУ натрапили на архаїчний могильник Найстарішу писанку у світі знайшли у Львові
Останні новини
