Небезпечні нюанси. Нові російські дрони-камікадзе
ua.korrespondent.net
Wed, 30 Apr 2025 18:35:00 +0300

У розпорядженні російської армії зявилися нові дроникамікадзе.
Це Черніка2 та невивчений реактивний БПлА.
Як повідомив військовий експерт Олександр Коваленко, перший безпілотник зроблений з пінопласту і палиць, але має небезпечний нюанс, який саме читайте в сюжеті.
Крило, що літає Черніка2 легкий БПлА, що має конструкцію за принципом крило, що літає, здатний нести бойову частину масою до 3,5 кг.
Дрон летить на крейсерській швидкості 75 км/год на відстань більше 80 км.
Висота його польоту не перевищує 1,5 км, каже Ковалено.
Найнеприємніше в цьому дроні це те, що він має систему донаведення на ціль, в умовах придушення та втрати сигналу управління.
При цьому цей засіб ураження дешевий, оскільки збирається з пінопласту і палиць, повідомив екперт в своєму Telegramканалі.
Поки Черніка представлений в чорному кольорі, що вказує на пріоритет застосування у вечірній та нічний час доби, щоправда інфрачервоної камери у нього не виявлено, через що його ефективність вночі поки під питанням, хоча удари цим дрономкамікадзе завдавалися саме вдень.
t.me/zloyodessit/дрон Черніка2 Ну, або, як варіант, збирають його просто з відходів чорного пінопласту.
Але, гумор про пінопласт та палиці гумором, а ось те, що ця дешева кустарна залипуха має донаведення та БЧ масою до 3,5 кг, що робить її небезпечною не тільки для особового складу, а й легкоброньованої техніки, резюмує Коваленко.
Невивчений беспілотник Експерт також звертає увагу на хвилю новин в українських ЗМІ про застосування росіянами реактивних дронів.
Журналісти припускали, що то модернізовані Shahed136 чи таємничий безпілотник Бандероль.
Коваленко зазначає, що з початку квітня у повітряному просторі над Чорним морем дійсно фіксувалися чотири цілі, швидкість яких становила в середньому 500 км/год.
Запускалися вони локаційно із західної частини тимчасово окупованого Криму та більшу частину маршруту долали на висотах близько 500 метрів.
Окремо зауважу жодна з цілей не запускалася із повітряного носія типу розвідувальноударного БПлА Оріон.
Не знаю, звідки було взято такі припущення журналістів ред., але вони не відповідають дійсності від слова зовсім, пише Коваленко.
Водночас ці беспілотники пролітали максимум 140150 км.
Найдальший маршрут, зафіксований у цього типу дронів, був Вознесенськ Миколаївська область.
При цьому один із чотирьох даних БПлА був локаційно втрачений над Чорним морем тобто впав практично одразу після старту.
Так само, варто відзначити, що практично всі траєкторії польотів цих засобів були прямими.
Це вказує на відсутність або вкрай обмежену можливість маневру цих засобів ураження.
Що й не дивно, оскільки якщо це схоже на те, що гуляє в мережі у вигляді зображення дрона Бандероль, або реактивний Shahed136, то їх конструкція дуже далека для ефективного застосування реактивних швидкостей, вважає екперт.
Тому, на його думку, обговорення у ЗМІ інформацію про те, які саме росіяни почали застосовувати реактивні безпілотники, знаходяться виключно на рівні теорій.
Але, якщо робити лише попередні висновки з усього вищевикладеного, то, безумовно, РОВ російські окупаційні війська ред.
почали випробовувати реактивний дрон невідомого типу, зазначає Коваленко.
Які області під загрозою На нинішньому етапі випробувань, за його інформацією, ці БПлА володіють рівнем відмови 25, застосовуються по прямих траєкторіях через проблеми з, або повної відсутності маневрування, мають значно більш обмежену дальність, ніж класичний Shahed136.
Тобто, якщо реактивні засоби й застосовуватимуться, то переважно на обмежених відстанях, з мінімальною ймовірністю перехоплення на основній ділянці колії засобами ППО тобто причорноморські регіони, Херсонська, Миколаївська та Одеська області, додає експерт.
Варто розуміти, що в міру проведення таких бойових випробувань буде проводитися робота над помилками та покращення характеристик дронів, тому ряд недоліків може бути згодом усунуто.
Швидкість у межах 500 км/год значно ускладнює застосування мобільних вогневих груп, які не озброєні ПЗРК.
Цілком можливо, що саме для терору південного регіону вони будуть застосовуватися в першу чергу, що не лише підкреслює актуальність ЗРК, ПЗРК, а також легкої авіації щодо протидії цим засобам терору, а й ставить це питання в короткотерміновій перспективі в центрі уваги, резюмує Коваленко.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
