Безкоштовне житло для переселенців: де шукати і як отримати (інструкція)
www.rbc.ua
Wed, 30 Apr 2025 07:30:00 +0300

Повномасштабна війна змушує багатьох українців змінити місце проживання.
Однак де внутрішньопереміщені особи ВПО можуть знайти безкоштовне житло та що для цього потрібно зробити знають не всі.
Про це повідомляє РБКУкраїна із посиланням на пресслужбу Міністерства розвитку громад та територій України.
Де ВПО можуть знайти безкоштовне житло В цілому, згідно з інформацією міністерства, безкоштовний прихисток для переселенців в Україні надають звичайні громадяни фізичні особи заклади приватної форми власності заклади комунальної форми власності заклади державної форми власності.
Де ВПО знайти безкоштовне житло інфографіка mindev.gov.ua Більше інформації щодо цього питання можна знайти на платформі Там, де вас чекають кількість наявних прихистків у тому чи іншому регіоні кількість вільних місць у наявних прихистках номери телефонів контактцентрів із питань розміщення по кожній області тощо.
Інформаційний дашборд платформи скриншот public.tableau.com Житло для переселенців від фізичних осіб Для пошуку безкоштовного житла для ВПО в Україні держава створила спеціальний сервіс Прихисток.
Для того, щоб скористатись ресурсом, потрібно увійти на сайт натиснути Знайти житло обрати Україна обрати відповідний регіон ввести дані щодо кількості осіб і складу сімї ознайомитись із запропонованими оголошеннями звязатись із власниками житла.
Ще одну корисну для переселенців платформу створили волонтери сервіс Допомагай, де діє схожий принцип пошуку житла.
Житло від фізичних осіб інфографіка mindev.gov.ua Житло для ВПО від місцевої влади Якщо говорити про місцеву владу, то житло для переселенців надають обласні військові адміністрації ОВА органи місцевого самоврядування ОМС.
Вони забезпечують внутрішньо переміщених осіб безкоштовним соціальним житлом у місцях компактного поселення МКП, пояснили у Міністерстві розвитку громад та територій.
Ті з переселенців, які мають бажання оселитись у МКП, повинні повідомити про це або відповідальних осіб під час евакуації або гуманітарний штаб одразу по прибуттю до нього або місцеву владу скориставшись відповідними гарячими лініями.
Житло від місцевої влади інфографіка mindev.gov.ua Грошова допомога та компенсація куди звертатись Переселенці з питань отримання допомоги на проживання від держави можуть звертатися до будьякого територіального управління соціального захисту населення за місцем свого фактичного перебування.
Власники житла, яке надається ВПО безкоштовно, з питань компенсацій за розміщення мають звертатись до органів місцевого самоврядування покрокова інструкція доступна на порталі Прихисток.
Насамкінець українцям нагадали кілька корисних номерів телефонів гаряча лінія для тих, хто перебуває у МКП 096 0588376 гаряча лінія Мінреінтеграції 1548 гаряча лінія Уповноваженого з питань ВПО 066 8136239.
Куди звертатись, щоб оформити грошову допомогу чи компенсацію інфографіка mindev.gov.ua Нагадаємо, раніше ми розповідали, чому доступного житла для ВПО в Україні стане більше.
Читайте також, як ВПО не втратити виплати при переїзді.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
