Укус кліща може викликати смертельну алергію на м’ясо: що варто знати
www.rbc.ua
Fri, 25 Apr 2025 12:36:58 +0300

У США зростає кількість випадків алергії на мясо після укусу кліщів, які переносять небезпечну молекулу альфагал.
Про це розповідає РБКУкраїна із посиланням на The Independent.
З настанням сезону кліщів експерти попереджають про рідкісну, але потенційно небезпечну алергічну реакцію, яка може виникнути після укусу йдеться про так званий синдром альфагалу AGS.
Цей стан може зробити неможливим споживання червоного мяса, а в окремих випадках загрожувати життю.
Дослідники виявили, що щонайменше три види кліщів у США можуть передавати особливу цукрову молекулу альфагал яка здатна запускати серйозні збої в роботі імунної системи.
Раніше вважалося, що лише кліщ Lone Star, поширений на сході від Скелястих гір, є джерелом ризику, однак тепер стало відомо, що до розвитку AGS можуть призводити також укуси інших видів, зокрема оленячого та західного чорноногого кліща.
Як проявляється алергія після укусу кліщів Один із задокументованих випадків стався у 2022 році в штаті Мен.
Жінка виявила кліща на руці після прогулянки лісом, а через кілька днів після вживання смаженого кролика та яловичини почала страждати від болю в животі, діареї та блювання.
Алергія минула лише через 10 місяців.
Загалом у США з 2010 по 2022 роки зафіксовано близько 110 тисяч підозрюваних випадків AGS.
Водночас науковці вважають, що реальна кількість вища, адже симптоми можуть проявлятися із затримкою, а сам синдром залишається маловідомим навіть серед лікарів.
AGS може спричинити анафілаксію важку алергічну реакцію, що потребує термінового введення адреналіну.
Лікування синдрому не існує, тому найкращий спосіб захисту уникнення укусів кліщів.
За словами епідеміологині Ганни Олтін з Департаменту охорони здоровя штату Вашингтон, кліщі активні з березня по травень, але через зміни клімату сезон їх активності стає довшим і ширшим за географією.
Раніше РБКУкраїна писало, що в Україні розпочався сезон активності кліщів, які можуть переносити небезпечні захворювання, такі як хвороба Лайма, енцефаліт та туляремія.
Зокрема, у Черкаській області вже зафіксовано 13 випадків хвороби Лайма.
Фахівці зазначають, що аномально тепла зима сприяла ранньому пробудженню кліщів.
Медики радять дотримуватись заходів профілактики носити світлий одяг з довгими рукавами, регулярно оглядати себе та домашніх тварин після прогулянок, уникати високої трави та чагарників, а також обробляти одяг після перебування на природі.
У разі укусу кліща рекомендується звернутися до лікаря або самостійно видалити паразита, обробити місце укусу антисептиком і спостерігати за самопочуттям протягом наступного місяця.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
