Навіть ціною України: чому США не вдається відірвати РФ від Китаю
ua.korrespondent.net
Fri, 18 Apr 2025 17:30:00 +0300

Ні обіцянок, ні пробачень Президент США Дональд Трамп намагається відірвати Росію від Китаю шляхом безпрецедентних політичних, а, можливо, й економічних поступок та преференцій.
Зокрема, про це яскраво свідчить свіже волевиявлення США в ООН 16 квітня.
Нагадаємо, за проукраїнську резолюцію A/79/L/75 Співпраця між ООН та Радою Європи американські дипломати днями проголосували так само, як Росія, Білорусь, КНДР і представники ще пяти країн тобто проти.
Натомість, підтримали її 105 держав.
Авторами документа були дипломати з Люксембургу та Литви, його представлення підтримали ще понад 40 держав, у тому числі й Україна.
Серед іншого, у тексті документу йшлося про статус Росії, котру виключили з Ради Європи в березні 2022 року.
Також у резолюції згадується агресія РФ проти України.
Представник США при ООН Джонатан Шрієр, аргументуючи нинішню позицію Вашингтону, зауважив, що резолюція повторює заяви щодо російськоукраїнської війни, які Сполучені Штати не вважають сприятливими для просування справи миру.
Ми впевнені, що довгострокове вирішення російськоукраїнської війни є найважливішим для членів Ради Європи, як і для Сполучених Штатів.
Ми сподіваємося, що Рада Європи та всі державичлени ООН підтримають і зміцнять зусилля для досягнення всеосяжного та тривалого миру між Росією та Україною, наголосив американський дипломат.
Ціна питання Здається, це той самий випадок, коли дії говорять про справжню позицію набагато гучніше слів.
Чому ж США настільки поступливі до агресивної Росії Політтехнолог Михайло Шейтельман називає таку американську політику Кіссінджеріадою навпаки, тобто спробою відірвати Росію від Китаю котрого США вважають своїм головним супротивником навіть за рахунок України.
Колись, згадаймо, Генрі Кіссінджер, архітектор короткочасного помякшення військовополітичного протистояння Радянського Союзу та СШ спромігся зробити це за рахунок Китаю.
А тепер США чомусь втілюють цю оборутку навпаки.
Втім журналіст і публіцист Віталій Портников попереджає, що Трампу це не вдасться насамперед через ідеологічну спорідненість, близькість КНР та РФ.
Однак Сполучені Штати вперто намагаються перевести Росію з категорії сировинного придатка Китаю в іншу якість таку думку висловив політологміжнародник Ярослав Божко.
Для цього Білий дім і намагається сформувати план про перезавантаження відносин з Росією, налагодити діалог з нею та утриматися від критики на її адресу.
Відповідно, продовжив експерт, коли РФ завдає нових ударів по Україні, в офіційних текстах політиків США можна спостерігати наратив про те, що саме тому ця війна має бути закінчена і сторони повинні сісти за стіл переговорів, тому президент Трамп цим займається.
При цьому Штати, зі слів політологаміжнародника, прагнуть зняти питання російськоукраїнської війни, примусивши обидві сторони дотримуватися свого плану, котрий був розроблений у Білому домі, а потім неодноразово відкоригований, зауважив він у ефірі 24 каналу.
Росія не збирається погоджуватися на цей план, в неї залишаються свої стратегічні інтереси, в тому числі щодо збереження союзництва з Китаєм, а подальша конфронтація з Заходом мислиться як неминуча, підкреслив Божко.
Але Трамп не має наміру постачати озброєння Україні навіть за запропоновані Києвом 50 млрд доларів, повідомляє німецька газета Bild, посилаючись на власні джерела.
Президент США робить ставку не на військову допомогу Києву, а на дипломатичне зближення з Москвою, пише видання.
За даними журналістів, пріоритетом для президента США стануть переговори з російським диктатором Путіним, а не участь у збройній підтримці України, навіть якщо йдеться про комерційно вигідні угоди.
Очікувано ніякий результат Й хоч Трамп зрікся своїх звинувачень у бік Володимира Зеленського про відповідальність за те, що йде війна, однак підкреслив, що вважає, що президент України не дуже добре впорався.
Правда, президент США виставив дедлайн росіянам тепер у Росії часу до кінця тижня в цей термін вона повинна погодитися на припинення вогню.
Що буде, якщо Путін цього не зробить Трамп цього не сказав.
Проте з цього приводу виступив Зеленський, який чітко промовив очевидне радник Трампа Стівен Віткофф зайняв бік Росії, а Україна ніколи не піде на визнання будьяких окупованих РФ територій російськими.
Між тим Штатам доводиться визнати свою поразку у миротворчій діяльності.
За словами держсекретаря США Марко Рубіо, якщо неможливо завершити війну в Україні, треба рухатися далі, про це він заявив кільком журналістам 17 квітня біля трапу літака в аеропорту Ле Бурже у Парижі, повідомляє Le Monde.
Ми повинні визначити в найближчі кілька днів, чи можливий мир ред.
чи ні, і якщо це неможливо, ми повинні рухатися далі, сказав Рубіо, додавши, що Сполучені Штати мають інші пріоритети.
За повідомленням французьких медіа, Рубіо також вважає, що Лондон, Париж і Берлін можуть допомогти, просунути справи вперед і наблизити нас до вирішення українського питання, пише Укрінформ.
Я вважаю їхні ідеї дуже корисними і конструктивними, сказав він журналістам перед вильотом до Вашингтону.
Це повністю відповідає найбільш ймовірному з самого початку мирних потуг Штатів сценарію, вважає український підприємець і громадський діяч, викладач КиєвоМогилянської бізнесшколи Валерій Пекар.
Не маючи інструментів тиску на Росію, Трамп повертається спиною до російськоукраїнської війни та йде займатися іншими справами у Західній півкулі, на Близькому Сході, у ПівденноСхідній Азії, а цю проблему оголошує європейською й перекидає на європейців, продовжує він.
За словами експерта, це дуже очікувано.
То що ж робити Україні та українцям Поперше, не нервувати, бо реалізується завчасно передбачений найімовірніший сценарій, що ж тут вже нервувати.
Хто не очаровувався обіцянками миру за 24 години, той не розчарований.
Подруге, посилювати співпрацю з Європою.
А також посилювати співпрацю з потенційними союзниками в США це передусім консервативні республіканці, а також демократи і далі по списку мери, університети, церкви, бізнес, ГО тощо.
Й, нарешті, забути навіть думати про вибори, резюмує Пекар.
Ірина Носальська
Останні новини
