Мігрантам у США загрожують солідні штрафи та конфіскація майна, - Reuters
www.rbc.ua
Wed, 09 Apr 2025 02:47:17 +0300

Адміністрація президента США Дональда Трампа розгортає масштабну політику штрафів для мігрантів, які не покинули країну після рішення суду.
Щоденна сума штрафів буде становити близько 1000 доларів.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Reuters.
Зазначається, що адміністрація Трампа планує штрафувати мігрантів за депортацію на суму до 998 доларів на день, якщо вони не покинуть країну, а також конфісковувати їхнє майно у разі несплати штрафів.
Санкції випливають із закону 1996 року, який вперше застосували у 2018 році, під час першого терміну президентства Трампа.
Один із високопоставлених чиновників адміністрації на умовах анонімності зазначив, що нинішня адміністрація планує застосувати штрафи заднім числом упродовж пяти років.
Це може призвести до накопичення штрафів на суму понад 1 мільйон доларів.
Адміністрація Трампа також розглядає можливість конфіскації майна іммігрантів, які не сплачують штрафи, про що свідчать урядові електронні листи, з якими ознайомилося агентство Reuters.
Речниця Міністерства внутрішньої безпеки США Тріша Маклафлін у коментарі агентству заявила, що іммігранти, які перебувають в країні нелегально, мають скористатися мобільним застосунком, щоб самостійно депортуватись і покинути країну негайно.
Раніше він був відомий як CBP One, а за часів Трампа його перейменували на CBP Home.
Якщо вони цього не зроблять, то зіткнуться з наслідками.
Це штраф у розмірі 998 доларів на день за кожен день, коли нелегальний іноземець прострочив остаточний наказ про депортацію, сказала Маклафлін.
Міністерство внутрішньої безпеки попередило про введення штрафів у своєму дописі в соцмережах від 31 березня.
Згідно з переглянутими Reuters електронними листами, Білий дім вимагає від Митної та прикордонної служби США вирішити питання штрафів, конфіскації майна мігрантів, які не платять, і продажу їхніх активів.
Ще одним варіантом конфіскації майна може стати відділ конфіскації цивільних активів Міністерства юстиції.
Президент Дональд Трамп розпочав широкомасштабну імміграційну політику після вступу на посаду в січні, випробовуючи межі американського законодавства, збільшуючи кількість арештів і депортацій.
Заплановані штрафи стосуються приблизно 1,4 мільйона мігрантів, які були депортовані за рішенням імміграційного судді.
Тиск Білого дому Під час свого першого терміну Трамп послався на закон 1996 року, щоб накласти штрафи у сотні тисяч доларів на девятьох мігрантів, які шукали притулку в церквах.
Адміністрація відкликала штрафи, але потім продовжила накладати менші штрафи на суму близько 60 тисяч доларів на людину щодо як мінімум чотирьох мігрантів.
Президент Джо Байден скасував політику виписування штрафів, коли вступив на посаду в 2021 році.
Скотт Шухарт, високопоставлений чиновник Імміграційної та митної поліції США ICE за часів Байдена зазначив, що мігранти та їхні прихильники можуть оскаржити штрафи в суді, однак сама по собі загроза може мати стримуючий ефект.
Їхня мета не в тому, щоб забезпечити дотримання закону, а в тому, щоб посіяти страх у громадах, сказав він.
Як зазначає Reuters, запропонований арешт майна мігрантів, які не виконують остаточні накази про депортацію, може вплинути на громадян США або постійних мешканців їхніх домогосподарств.
За оцінками імміграційної правозахисної групи FWD.us, близько 10 мільйонів мігрантів, які не мають правового статусу або тимчасового захисту, проживають з громадянами США або постійними резидентами у так званих домогосподарствах зі змішаним статусом.
Високі штрафи можуть вдарити по іммігрантах з низьким рівнем доходу.
Аналіз даних перепису населення 2019 року, проведений позапартійним Інститутом міграційної політики, показав, що 26 домогосподарств з нелегальними іммігрантами мають доходи нижче федеральної межі бідності.
Трамп заявив, що люди з остаточним рішенням про депортацію мають бути пріоритетними для висилки, хоча багато з них мають сімї, роботу та налагоджені звязки у США.
Рада національної безпеки Білого дому і заступник керівника апарату з питань політики Стівен Міллер вимагали від Прикордонномитної служби США адмініструвати штрафи таі здійснювати конфіскацію, повідомив чиновник служби в електронному листі агентству.
Водночас, оприлюднена днем раніше службова записка, з якою означилося агентство Reuters, вміщувала аргументи на користь того, щоб цю функцію взяла на себе Іміграційна та митна поліція США.
У записці йшлося про те, що системи Прикордонномитної служби наразі не підтримують цей вид імміграційних штрафів та що їхня модернізація може призвести до значних витрат і затримок у впровадженні.
У записці передбачалося, що Прикордонномитна служба США потребуватиме щонайменше 1000 нових помічників юристів, порівняно з 313 нинішніми співробітниками.
Однак дата набуття чинності штрафів залишається невідомою.
Актуальна політика США щодо мігрантів Нещодавно адміністрація Дональда Трампа дала вказівку військовим масово депортувати з країни нелегальних мігрантів.
Перші рейси були відправлені наприкінці січня.
З 23 березня поновилися депортація мігрантів між США та Венесуелою після укладення відповідної угоди.
Адміністрація Трампа використовує Акт про іноземних ворогів 1798 року для узаконення депортацій потенційних членів банд інших країн.
За рішенням Верховного суду США, поінформовані про це особи повинні мати спроможність викласти свої аргументи перед судом перед тим, як їх депортують.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
