США заборонили своїм чиновникам у Китаї романтичні стосунки з громадянами КНР
www.rbc.ua
Thu, 03 Apr 2025 15:50:18 +0300

Уряд США заборонив американським державним службовцям у Китаї будьякі романтичні чи сексуальні стосунки з громадянами КНР.
Порушникам доведеться поїхати з країни.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на Associated Press.
За даними видання, заборона розповсюджується також на членів сімей американських держслужбовців у Китаї та підрядників із допусками до секретної інформації.
Анонімні джерела, обізнані із ситуацією, розповіли AP, що цю політику ввів колишній посол США Ніколас Бернс у січні, незадовго до свого відїзду з Китаю. Де діє заборона на романтичні стосунки Зазначається, що заборони розпочалися влітку минулого року.
Спочатку було ухвалено обмежену версію цієї політики.
Вона забороняла співробітникам США романтичні та сексуальні стосунки з громадянами КНР, які працюють охоронцями та іншими працівниками підтримки в посольстві та пяти консульствах США у Китаї.
Однак Бернс згодом розширив цю заборону, зробивши її загальною для всіх громадян Китаю.
Він увів її в дію в січні, за кілька днів до вступу Дональда Трампа на посаду президента. Ця політика поширюється на всі американські дипломатичні представництва в материковому Китаї, зокрема на посольство в Пекіні та консульства в Гуанчжоу, Шанхаї, Шеньяні та Ухані, а також на консульство США в напівавтономному Гонконзі.
Вона не стосується співробітників США, які працюють за межами Китаю.
Винятки й покарання за порушення заборони Єдиний виняток зроблено для тих, хто вже перебуває в стосунках із громадянами Китаю.
Вони можуть подати запит на звільнення від нових правил.
Якщо звільнення буде відхилено, їм доведеться або припинити відносини, або залишити посаду.
Порушників заборони негайно висилатимуть з Китаю.
За інформацією АР, про нові правила американських співробітників у Китаї повідомили в січні усно та електронною поштою, але публічно про них не оголошували.
Державний департамент США відмовився коментувати цю заборону на запит Associated Press, як і Бернс, який у лютому залишив дипломатичну службу і подався у бізнес. Видання додає, що, хоча деякі американські агентства вже мали суворі правила щодо романтичних звязків з громадянами інших країн, загальна політика неромантизації не застосовувалася відкрито з часів Холодної війни.
В інших країнах американські дипломати нерідко зустрічаються з місцевими жителями й навіть одружуються з ними.
Суперництво США та Китаю Останніми роками відносини між Вашингтоном і Пекіном погіршилися через торгові війни, технологічне протистояння та геополітичне суперництво.
Останні рішення президента США Дональда Трампа лише додали гостроти у суперництво двох країн.
Під час виступу у Вашингтоні голова Білого дому оголосив про введення масштабних мит на американський імпорт.
У випадку з Китаєм, президент США заявив, що країна буде обкладена 34 митами на додаток до попередніх 20.
Трамп також підписав указ про закриття торгової лазівки de minimis, яка дозволяла дешевим посилкам з Китаю безмитно потрапляти на територію США.
А також наказав торговельному представнику США до 1 квітня визначити, чи виконує Пекін свої зобовязання в рамках американокитайської торговельної угоди 2020 року.
Китай закликав США негайно скасувати мита та заявив, що вживатиме контрзаходів для захисту своїх прав та інтересів.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
