Вирішальний тиждень дипломатії: що змінять Рамштайн та Мюнхен
ua.korrespondent.net
Tue, 11 Feb 2025 17:23:00 +0200
![Вирішальний тиждень дипломатії: що змінять Рамштайн та Мюнхен](https://kor.ill.in.ua/m/190x120/4293699.png)
Новий дирижер старого формату При згадці, що 12 лютого знову відбудеться зустріч у форматі Рамштайн, було би доречним українське народне прислівя гуртом і батька бити добре.
Тож черговий Рамштайн є беззаперечним доказом того, що західні партнери не відмовляються від підтримки України.
Адже після переобрання президента США багато хто побоювався, що за Трампа такі зустрічі можуть припинитися.
Звичайно, дещо у форматі змінилося, але не сама його суть Сполучені Штати у цей раз передають головування Великій Британії.
Втім вже відомо, що туди прибуде міністр оборони США Піт Хегсет.
Якою ж є мета зустрічі Контактна група з питань оборони України збереться напередодні зустрічі міністрів оборони НАТО, аби обговорити пріоритети оскільки міжнародна спільнота продовжує працювати разом, щоб підтримати нашу країну в її боротьбі з незаконним вторгненням Росії, йдеться у повідомленні представництва Великої Британії в НАТО від 6 лютого.
Головувати на засіданні буде британський міністр оборони Джон Гілі, котрий вже спілкувався щодо цього формату з головою МО України Рустемом Умєровим.
Як підкреслив голова правління Українського кризового медіацентру, Надзвичайний і Повноважний Посол України Валерій Чалий, Велика Британія поступово робить кроки, аби взяти лідерство у взаємодії з Україною.
І про це свідчить підписана раніше з Україною Угода про сторічне партнерство, у котрій британці чітко показали свої стратегічні інтереси.
Для Великої Британії Росія є ворогом, тобто ми зараз точно в одному човні, констатує він.
Готується у цей час також і розширене засідання міністрів закордонних справ деяких європейських країн за участі голови МЗС України Андрія Сибіги і навіть, ймовірно, держсекретаря США Марко Рубіо.
Попри здачу позицій американцями на Рамштані, за словами кандидата політичних наук, експертаміжнародника Станіслава Желяхівського, там очікуються важливі сигнали від нової адміністрації США щодо дипломатичного завершення війни, їх має озвучити глава Пентагону.
Втім політолог Володимир Фесенко попереджає, що від нового Рамштайну поки не варто чекати чогось надзвичайного.
Він пояснює це тим, що Хегсет лише входить у курс справ.
Найімовірніше там будуть заяви про те, що США прагнуть припинити війну, вважає експерт.
А ось зустріч Сібіги з главами МЗС деяких європейських країн може бути цікавою.
Важливо, щоби там був Рубіо, зауважив Фесенко в ефірі 24 каналу.
Те, що американці розпочинають переговори і з нами, і з європейськими партнерами це дуже добре, каже політолог.
Поки що так відбувається, наша дипломатія працює результативно і послідовно, й зараз ми є активнішими за росіян на цьому треку, вважає Фесенко.
Час перехресних контактів Справді, аби Україна була сильнішою від ворога, лише однієї зброї недостатньо потрібні дипломатичні надзусилля перефразуючи відомий вислів, коли говорять дипломати, гармати мовчать.
Ми побачимо розвиток цих дипломатичних контактів на полях Мюнхенської конференції з безпеки, там буде дуже сильний та потужний український дипломатичний десант на чолі президентом України.
І вкрай важливо, аби відбулася комунікація з представниками нової влади США, зокрема з віцепрезидентом Джей Ді Венсом, підкреслив Желяхівський. Нагадаємо, Мюнхенський саміт є регулярним форумом для глобальних дискусій з питань міжнародної безпеки, але нового звучання він набув на тлі повномасштабного вторгнення Росії в Україну.
26та зустріч відбудеться 1416 лютого у місцевому готелі Bayerischer Hof.
За словами Рубіо, президент США націлений на досягнення миру та обговорюватиме питання припинення війни з міністрами закордонних справ і світовими лідерами.
Президент Трамп заявив чітко цю війну необхідно завершити.
І саме це питання стане основним для всіх учасників конференції, підкреслив він.
При цьому NYT нагадує, що перспектива укладання мирної угоди призвела до активного обговорення питання відправлення миротворчих європейських військ до України.
Але конкретних ініціатив поки що немає, і незрозуміло, чи погодиться на це російський диктатор.
Ця тема, напевно, теж буде обговорюватися цього тижня у Мюнхені, пише видання.
Окрім України, важливою темою дискусій у Мюнхені буде й ситуація на Близькому Сході.
Правда, спецпредставник Трампа Кіт Келлог заперечив журналістам, що мирний план взагалі буде оголошено наступного тижня навіть самим президентом США.
За словами Келлога, американська делегація проведе у Мюнхені зустрічі з європейськими лідерами, щоб зясувати всі необхідні обставини.
Потім цю інформацію повідомлять Трампу, аби він міг підготувати свій мирний план.
Водночас сам Трамп 7 лютого заявив журналістам в Овальному кабінеті, що він найближчими днями може зустрітися з українським лідером у Вашингтоні.
Я, ймовірно, зустрінуся з президентом Зеленським наступного тижня, і я, ймовірно, поговорю з президентом Путіним.
Я хотів би, щоб ця війна закінчилася, цитує Трампа CBS News.
На думку Фесенка, те, що Трамп планує побачитися з Зеленським перед зустріччю з Путіним, а не після того, є вкрай важливим і показовим.
Так, може бути телефонний дзвінок Трампа та Путіна наступного тижня, але все одно зустріч це зовсім інше, ніж телефонна розмова Трамп із Зеленським точно говоритимуть про цінні метали України та про допомогу Україні з боку Сполучених Штатів, переконаний експерт.
При цьому Зеленський під час пресконференції з президенткою Європейського інвестиційного банку Надією Кальвіньо повідомив, що цього тижня відбудуться й візити в Україну представників команди американського президента.
Втім він не уточнив, хто саме з команди Трампа до нас приїде.
Визначено лише дату відвідин України спецпредставником Трампа Кітом Келлогом це станеться 20 лютого.
Врешті, й великий друг України, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн зустрічається 11 лютого з віцепрезидентом США Джей Ді Венсом у Парижі на полях Саміту дій із штучного інтелекту, аби потім разом поїхати до Мюнхену.
Звичайно, головною темою цієї зустрічі може виявитися тарифна війна Євросоюзу та Сполучених Штаті.
Але й питання України а, швидше, світової безпеки загалом обійти під час розмови їм вдасться навряд чи.
Ірина Носальська
Останні новини
![додати ще новини](/_next/image?url=%2Fimg%2Ffi-br-refresh.png&w=48&q=75)