Ціни на газ ростуть, а промисловість ризикує залишитися без ресурсу, - експерт
www.rbc.ua
Tue, 11 Feb 2025 14:47:24 +0200
![Ціни на газ ростуть, а промисловість ризикує залишитися без ресурсу, - експерт](https://api.uanews.net/images/67ab47985c893.webp)
Українська промисловість ризикує стикнутися з дефіцитом газу.
Тим часом його вартість в Європі зростає і вже досягла 600 доларів, що, зокрема, ставить під загрозу енергетичну стабільність України.
Про це повідомляє РБКУкраїна з посиланням на коментар виконавчого директора Асоціації газовидобувних компаній України Артема Петренка.
Ми зараз бачимо ситуацію, коли в нас невелика кількість покупців на природний газ, які можуть вільно купити цей газ.
І ключовим зараз покупцем є державний Нафтогаз, який купує газ на біржі, пояснив Петренко.
За його словами, в Європі вже спостерігається дефіцит газу, і дешевшати він не буде. І я скажу відверто як експерт в цьому питанні наразі ми не бачимо жодних передумов про те, що в Європі газ буде дешевшати.
Є певний дефіцит, Європа буде закуповувати газ як навесні, так і влітку, і вільного ресурсу немає, підкреслив експерт.
Він вважає, що Україна ризикує втратити можливість вигідно купити газ. Якщо нічого геополітично не зміниться, то вартість газу в Європі цього року буде досить високою, додав Петренко.
За його словами, промисловість вже страждає через нестабільну ситуацію на газовому ринку. Питання енергетичної безпеки це не тільки наявність газу для побутових споживачів це питання наявності проданого газу для комерційних споживачів, тому що, якщо комерційні споживачі, як я зазначив, газ буде дорогим, вони будуть вимушені імпортувати дорогий газ, відповідно, це вплине на собівартість їхньої продукції, їхню конкурентоздатність і також на вартість продукції для українського населення це все абсолютно взаємоповязані речі, попередив голова Асоціації газовидобувників.
Петренко також наголосив, що видобувати газ стає дедалі складніше, адже доступні поклади вичерпуються, а війна ускладнює інвестиції в буріння нових свердловин. Водночас Нафтогаз, що залишається єдиним гарантом закупівель, досі не сформував зрозумілих довгострокових умов для видобувників. Цей механізм має бути продовжений, модифікований і покращений.
Це, знову ж таки, питання обговорення та дискусії, але, на наше переконання, все ж таки Нафтогаз повинен продовжувати викуп українського газу і робити більш довгострокові, зрозумілі правила викупу, щоб компанії розуміли, по яким індикативам, як буде продаж українського газу, наголосив Петренко.
Раніше колишній міністр палива та енергетики України Іван Плачков заявив, що видобуток газу в Україні залишається недостатнім для покриття потреб економіки та промисловості.
Державні компанії не можуть забезпечити необхідні обсяги.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
![додати ще новини](/_next/image?url=%2Fimg%2Ffi-br-refresh.png&w=48&q=75)