"Комедія" по цінних паперах. Як посадовці їздять за кордон на неіснуючі конференції за рахунок бізнесу, який контролюють
www.pravda.com.ua
Thu, 06 Feb 2025 07:41:00 +0200
Очевидно, що такий орган, як Національна комісія з цінних паперів та фондових ринків, має високі корупційні ризики в такій країні, як Україна.
Але коли ми розпочинали роботу над цією темою, ми і не здогадувались, що топпосадовці комісії, схоже, вирішили скористатись ними всіма. І ось чому.
Для того, щоб усвідомити, які можливості має НКЦПФР, потрібно зрозуміти, що це за комісія і чим вона займається. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним органом, підпорядкованим президенту України та підзвітним Верховній Раді України. На сайті НКЦПФР зазначається Метою комісії є забезпечення грошовим капіталом потреб економіки країни, шляхом створення механізму акумулювання, розподілу та перерозподілу інвестиційних ресурсів, а також створення умов для становлення потужних внутрішніх інвесторів та забезпечення захисту їхніх прав.
Після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну одним із таких потужних внутрішніх інвесторів став Артем Колюбаєв невідомий широкому загалу кінопродюсер та друг керівника офісу президента Андрія Єрмака. Колеги з редакції Bihus.Info вже провели низку розслідувань.
Зокрема про те, як кінопродюсер під час великої війни зайшов у великий та проблемний будівельний бізнес.
Як почав виробляти дрони для Сил оборони.
І навіть про те, як за допомогою низки компаній отримав дозвіл на вивід більше ніж мільйона доларів за кордон попри діючу заборону.
Останній випадок допоможе краще зрозуміти впливовість комісії з цінних паперів, адже саме вона надавала дозвіл на те, щоб вивести гроші для купівлі мяса в Дубаї. Тому ми в редакції дуже здивувались, коли дізнались, що керівники саме цієї комісії їздять у відрядження за кордон на запрошення і за рахунок громадської спілки, із засновниками якої повязаний Артем Колюбаєв.
Ще більше ми здивувались, коли за допомогою декількох кліків встановили, що заходи, задля участі в яких посадовці виїжджають за кордон фіктивні. Варто також додати, що поведінка усіх фігурантів розслідування під час наших спроб отримати офіційну позицію офіційних осіб, листи, вимоги і навіть блокування в месенджерах все це більше нагадує комедійний жанр.
Більше про комедію по цінних паперах у нашому новому матеріалі. Михайло Ткач
Останні новини
більше новин