Інструмент дезінформації та маніпуляцій. Як та чому TikTok є загрозою для України
news.online.ua
Sun, 19 Jan 2025 12:01:00 +0200
Чому TikTok є небезпечним для УкраїниВидання наводить приклади міжнародного досвіду використання TikTok як інструменту для дезінформації та маніпуляцій.Зокрема під час президентських виборів у Румунії у 2024 році TikTok став головним каналом для просування проросійського кандидата Келіна Джорджеску.
Завдяки маніпулятивному контенту він переміг у першому турі, але результати анулювали через виявлене втручання.У Румунії TikTok використовувався разом із Telegram для координації дій, поширення фейкових хештегів та завдань.Якщо говорити про загрози для України, то TikTok активно використовується для підриву мобілізаційних процесів.Також виявлені мережі акаунтів поширюють неправдиві наративи, такі як перебільшення втрат ЗСУ чи несправедливість мобілізації.Наприклад, у 2023 році платформа стала інструментом для запуску фейкових кампаній, зокрема Майдан 24.03.
TikTok працює як алгоритмічна система, що навчається на вподобаннях користувачів, показуючи маніпулятивний контент тим, хто в нього готовий вірити.
Це робить платформу надзвичайно небезпечною, адже фейковий контент важко відстежити.
У червні 2024 року на сайті Кабінету Міністрів зявилася петиція з вимогою обмежити або заборонити TikTok в Україні.
Пропонувалося заборонити використання додатку на пристроях державних посадовців та військовослужбовців.
TikTok, як і будьяка платформа, контрольована недружніми до України державами, несе серйозні ризики.
Інструменти дезінформації та маніпуляцій можуть впливати на громадську думку, мобілізацію та навіть політичні процеси.
Україні потрібно розробити механізми моніторингу таких загроз і реагувати на них, спираючись на міжнародний досвід.
Заборона TikTok у США.
Що відомо19 січня 2025 року в США офіційно набув чинності закон, який забороняє використання TikTok.
Цей крок став результатом законодавчих ініціатив, спрямованих на примус китайської компанії ByteDance продати американський сегмент платформи через побоювання щодо національної безпеки.
Верховний суд США підтримав це рішення, наголосивши на ризиках витоку даних до китайського уряду.Наразі TikTok було видалено з магазинів додатків Apple і Google.Oracle почала процес відключення серверів, які обслуговували дані американських користувачів.Користувачі отримують повідомлення про недоступність платформи.
Попри заборону, обраний президент США Дональд Трамп заявив про ймовірність її скасування на 90 днів після вступу на посаду.
Трамп наголосив, що питання ще перебуває на розгляді, але він готовий обговорювати відновлення роботи платформи.На тлі очікуваної заборони TikTok у США китайська соціальна мережа RedNote Xiaohongshu показала стрімке зростання популярності на американському ринку.
Додаток, який очолив рейтинг завантажень в App Store США, за тиждень збільшив кількість завантажень утричі, залучивши 700 000 нових користувачів лише за 48 годин.Чому небезпечно використовувати TelegramМесенджер Telegram не захищає персональні дані користувачів та зберігає навіть видалені повідомлення.
Журналісти online.ua спробували зясувати, чи може особиста інформація українців потрапити до ФСБ.Крім того, Telegram неодноразово звинувачували у розповсюдженні ненависті, порнографії та торгівлі наркотиками та контрабандою.
Месенджер безкарно використовують терористичні угруповання, такі як ІДІЛ.
Останні новини
більше новин