НМТ-2025: стало відомо, як нараховуватимуться бали з кожного предмету
glavcom.ua
Wed, 15 Jan 2025 20:24:11 +0200
Український центр оцінювання якості освіти УЦОЯО затвердив загальні характеристики національного мультипредметного тесту у 2025 році.
НМТ передбачатиме тестування з чотирьох предметів, три з яких обовязкові.
Про це йдеться на сайті центру.
Цьогоріч усі майбутні вступники складатимуть іспит з української мови, математики та історії України.
Також вони зможуть обрати четвертий предмет серед української літератури іноземних мов англійської, німецької, французької або іспанської біології хімії фізики географії.
Формат іспиту не зміниться випускники шкіл складатимуть два етапи НМТ в один день і використовуватимуть для цього компютери.
Майбутні абітурієнти матимуть 120 хвилин для виконання завдань з української мови та математики та ще стільки ж на тестування з історії України та обраного навчального предмета.
Цьогоріч більшість предметів НМТ міститиме 30 завдань.
Водночас завдання з математики передбачатимуть 22 тестових завдання, а з фізики 20.
Найбільший обсяг завдань передбачили для іноземних мов по 32.
Завдання з усіх предметів відповідатимуть змісту програм ЗНО.
Завдання з історії України охоплюватимуть період від найдавніших часів до подій початку XXI століття.
Підрахунок балів Учасники тестування з української мови зможуть отримати максимум 45 балів за правильне виконання 25 завдань з вибором однієї правильної відповіді та пяти на встановлення відповідності від 0 до 4 балів.
Частина НМТ з математики передбачає максимум 32 бали за 15 завдань із вибором однієї правильної відповіді, трьох завдань на встановлення відповідності від 0 до 3 балів, а також чотири питання з короткою відповіддю 0 або 2 бали.
Якщо майбутні вступники нададуть правильні відповіді на всі питання з історії України, то зможуть отримати 54 бали.
Ця частина тестування передбачатиме 20 завдань з вибором однієї відповіді чотири на встановлення відповідності від 0 до 3 балів три на встановлення правильної послідовності від 0 до 3 балів три з вибором трьох відповідей із семи запропонованих від 0 до 2 балів.
Блок з української літератури міститиме 24 питання з вибором однієї правильної відповіді та пять на встановлення відповідностей отримати можна від 0 до 4 балів.
За цей предмет майбутні вступники зможуть отримати 45 балів.
Тестування з усіх іноземних мов матиме однакову структуру.
За 32 завдання можна отримати 32 бали.
НМТ цього блоку складатиметься з 11 питань на встановлення відповідностей, пяти з вибором однієї правильної відповіді та ще 18 на заповнення пропусків у тексті.
З біології майбутні абітурієнти зможуть отримати максимум 46 балів за виконання 24 завдань за вибором однієї правильної відповіді, чотирьох на встановлення відповідності від 0 до 4 балів та двох з вибором трьох правильних відповідей із трьох груп запропонованих варіантів від 0 до 3 балів.
З фізики на НМТ буде 20 завдань, зокрема 12 з вибором однієї правильної відповіді, два на встановлення відповідностей від 0 до 3 балів та шість з короткою відповіддю 0 або 2 бали.
Загалом за всі правильні відповіді можна отримати 32 бали.
Частина з хімії включатиме 30 завдань із максимальною кількістю балів 40.
Більшість тестів передбачатиме вибір однієї правильної відповіді 22, ще два завдання передбачатимуть встановлення відповідності від 0 до 2 балів та шість з короткою відповіддю 0 або 2 бали.
Тестування з географії включатиме три типи завдань, загальна кількість яких становитиме 30.
Зокрема, передбачено 20 питань із вибором правильної відповіді, чотири на встановлення відповідностей 0 або 2 бали та шість з вибором трьох відповідей із семи запропонованих варіантів.
За частину НМТ з географії можна отримати максимум 46 балів.
Блок галереї Нагадаємо, Міністерство освіти й науки України 30 грудня затвердило Календарний план організації та проведення у 2025 році національного мультипредметного тесту.
Тестування відбуватиметься під час основних і додаткових сесій.
Основні проходитимуть 14 травня 25 червня, а додаткові 14 25 липня.
Реєстрація для участі в тесті проходитиме у два етапи основний і додатковий.
До слова, Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт 12053 про правила проведення державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2025 року, який передбачає проведення національного мультипредметного тесту замість Зовнішнього національного оцінювання.
Останні новини
більше новин