Зустріч президента України та прем’єра Польщі: опубліковано спільну заяву
glavcom.ua
Wed, 15 Jan 2025 16:52:57 +0200
Сьогодні, 15 січня, у Варшаві президент України Володимир Зеленський та премєрміністр Польщі зустрілися, щоб підтвердити стратегічне партнерство між країнами.
За підсумками зустрічі було опубліковано спільну заяву.
Главком публікує повний текст документа.
1.
Ми погоджуємося, що безпека та оборона Європи це наш спільний інтерес і відповідальність.
Дефіцит безпеки, що існує у Європі, спричинений насамперед збройною агресією Росії проти України.
Ми працюватимемо разом, щоб зупинити російську війну проти України та відновити всеосяжний, справедливий і тривалий мир та безпеку в Європі.
Обидві сторони підтримуватимуть та просуватимуть план перемоги президента України та українську формулу миру, які базуються на ключових принципах міжнародного права.
2.
Україна та Польща працюватимуть разом з європейськими партнерами, щоб зробити Європу безпечнішою, сильнішою та більш захищеною.
Це охоплюватиме забезпечення України належною оборонною підтримкою, зокрема використання заморожених російських активів для потреб України, у т.
ч.
для ефективного функціонування Фонду допомоги Україні в межах Європейського фонду миру.
3.
Розширення ЄС означає розширення зони безпеки в Європі.
Польща сприятиме процесу приєднання України з метою відкриття кластера 1 Основи та, за можливості, інших переговорних кластерів.
4.
Україна та Польща вбачають нагальну потребу в посиленні оборонних спроможностей Європи, у координації відповідних зусиль із союзниками по НАТО.
Ми будемо прагнути переконати партнерів, що Програма європейської оборонної промисловості має належним чином відображати роль України у розвитку оборонного сектору Європи.
5.
Діючи у співпраці зі Сполученими Штатами та іншими партнерамиоднодумцями, ми продовжимо зусилля, спрямовані на розширення глобальної ізоляції Росії та збільшення санкційного тиску ЄС на державуагресора.
Ми посилимо координацію у боротьбі з російською дезінформацією та кібератаками, щоб зміцнити стійкість Європи до таких ворожих дій.
6.
Польща виступатиме за подальшу допомогу Україні з боку ЄС, зокрема через стабільне бюджетне фінансування в межах як Ukraine Facility, так і виключної макрофінансової допомоги ЄС, а також допомогу, спрямовану на відновлення енергетичної інфраструктури, гуманітарне розмінування та інші невідкладні потреби України.
7.
Енергетична незалежність Європи є одним з основних стовпів загальної безпеки континенту.
Ключове значення має повне припинення залежності Європи від російських енергоресурсів.
Ми більше не можемо покладатися на державуагресора та постачальника, який використовує енергетику як інструмент війни.
Це означає, що Європа повинна прагнути до більшої інтеграції та самодостатності в питанні енергопостачання.
Завершення створення енергетичного ринку ЄС та тісніша енергетична співпраця з Україною можуть підвищити енергетичну безпеку, диверсифікувати постачання енергії та знизити ціни на енергоносії.
8.
Підкреслюючи важливість упровадження Україною відповідного законодавства ЄС, ми будемо працювати разом, відповідно до положень Угоди Україна ЄС про поглиблену та всеосяжну зону вільної торгівлі, над покращенням, за можливості, руху осіб, товарів і капіталу шляхом посилення сполучень та модернізації інфраструктури прикордонних переходів.
9.
Ми працюватимемо разом над відновленням та відбудовою України з відповідним залученням міжнародних акторів, зокрема державчленів та інституцій ЄС.
10.
Ми продовжимо конструктивний діалог і шукатимемо рішення з питань, повязаних зі Спільною аграрною політикою, у світлі інтеграції України до єдиного ринку ЄС.
11.
Ми вітаємо прогрес у розвязанні історичних питань і продовжимо розвивати конструктивний історичний діалог, ґрунтуючись на наявній правовій базі та демократичних цінностях заради спільного європейського майбутнього.
12.
Польща готова поділитися з Україною своїм досвідом переговорів про вступ до ЄС.
Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський прибув до Варшави.
Тут він вже провів переговори з премєрміністром Дональдом Туском.
Йшлося про постачання та виробництво зброї й відповідні інвестиції, посилення санкцій проти Росії, можливості наблизити мир для України та всієї Європи і спільну роботу в перемовинах щодо вступу України у Євросоюз під час польського півріччя в Раді ЄС.
Також український президент взяв участь у пресконференції.
Також Туск пообіцяв президенту України Володимиру Зеленському сприяти пришвидшенню вступу України до ЄС.
До слова, премєрміністр Дональд Туск під час пресконференції заявив, що Польща готова організувати третій саміт з відбудови України.
Захід має відбутися у 2026 році.
Останні новини
більше новин