У Раду внесено законопроєкти про оподаткування посилок з-за кордону
glavcom.ua
Wed, 15 Jan 2025 19:27:30 +0200
Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування імпорту посилок.
Про це народний депутат повідомив у Telegram.
На вимогу бізнесу АСС, ЕВА, ФРУ, АПІТУ, УРБ, RAU, ТПП України подав на реєстрацію законопроєкти щодо оподаткування імпорту посилок.
Тексти проєктів про внесення змін до Митного та Податкового кодексів повністю розроблені відповідними бізнесасоціаціями, зазначив Гетманцев.
Як зазначив Гетманцев, законопроєктами пропонується, що громадяни можуть отримувати без оподаткування ПДВ товари вартістю до 45 євро за умови, що такі товари надсилаються на їх адресу фізичними особами без будьякої оплати та без комерційної мети товари, що купуються громадянами на маркетплейсах або інших подібних платформах підлягають оподаткуванню ПДВ незалежно від їх вартості.
При цьому, ввізне мито з таких товарів буде справлятися лише у разі якщо їхня вартість більша за 150 євро.
За словами парламентаря, для полегшення адміністрування ПДВ та пришвидшення оформлення посилок на митниці пропонується запровадити можливість сплати ПДВ безпосередньо постачальником товарів або маркетплейсом чи іншою подібною платформою, за сприяння якої відбувалося постачання такого товару запровадити нову митну декларацію для товарів з незначною вартістю з набором даних, аналогічним митній декларації Н7, яка існує у країнах ЄС.
При цьому, наявні зараз форми документів для декларування посилок зможуть використовуватися і надалі.
Сплата ПДВ постачальником товару або маркетплейсом виключить необхідність додаткових митних платежів з боку покупця під час митного оформлення та сприятиме пришвидшенню митних процедур, зазначив Данило Гетманцев.
Нагадаємо, міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що українці будуть сплачувати імпортний податок за всі міжнародні посилки, вартість яких перевищує 45 євро.
Зниження неоподаткованого порогу з нинішніх 150 має на меті зменшити зловживання у сфері електронної комерції.
Раніше повідомлялося, що норму про несплату податку на додану вартість при отриманні посилки зза кордону вартістю менш як 150 євро планують виключити з законодавства.
До слова, Укрпошта виступила проти запровадження податку на посилки зза кордону вартістю до 150 євро.
За словами директорки департаменту міжнародних операцій компанії, ініціатива має сумнівну доцільність і може призвести до значних ускладнень для споживачів, експортерів та операторів доставлення.
Останні новини
більше новин