Стрімке піке. У Росії продовжується активне падіння рубля
news.online.ua
Wed, 27 Nov 2024 16:11:00 +0200
Російський рубль продовжу сво стрімке падінняПадінню рубля сприя новий пакет санкцій США проти російської економіки, зокрема проти Газпромбанку одного з найбільших постачальників валюти в країні.Центробанк РФ напередодні встановив курс долара на рівні 105 рублів за долар і 110,49 за вро.
Прогноз був прописаний у прийнятому Держдумою та Радою Федерації прокті федерального бюджету.У листопаді російський міністр фінансів Антон Силуанов говорив, що нібито послаблення рубля сприя експорту.
Міністерство прогнозувало середній курс долара у 103 рублі до 2027 року, писав The Bell.
Такий прогноз був прописаний у схваленому Держдумою та Радою Федерації прокті федерального бюджету.Однак рубль дешевша швидше за прогнози відомства.
Експерти вказують серед можливих причин скорочення припливу валюти, ціну на нафту і спекулятивну складову, тобто біржову гру на ослаблення рубля.Офіційний обмінний курс рубля, встановлений центральним банком, цього тижня перевищив позначку 100 щодо долара вперше з жовтня 2023 року на тлі побоювань щодо подальшої ескалації протистояння Росії із Заходом.
Рубль пада з початку вторгнення України в Курську область Росії 6 серпня і відтоді втратив приблизно 20 у ціні до долара, свідчать дані LSEG.
У Росії трива обвал рубляУ Росії продовжуться активний обвал рубля.
Російська влада екстрено намагаться загасити пожежу, лише трохи знизивши курс, який через годину знову почав зростати.
З початку року рубль втратив 16 свої вартості до долара, і експерти пророкують подальше послаблення російської валюти.
Російська валюта продовжу падіння протягом останньої доби, а влада не може зупинити обвал.
Ключовою причиною ослаблення рубля значний відплив капіталу з російського фондового ринку, який з початку року впав більш ніж на 20.
Інвестори масово переказують кошти з акцій на депозити, які пропонують відсоткові ставки, вищі за рекордну базову ставку Центробанку РФ 21.Експерти прогнозують, що до кінця року курс рубля може впасти до 115120 за долар.
Вони кажуть, що уряд РФ та Центробанк мають ужити заходів, зокрема змусити експортерів продавати більше валюти та скоротити державні закупівлі.Санкції проти російського фінансового сектора також відіграють ключову роль.
Вони ускладнили зовнішньоторгівельні операції, особливо у нафтовому та газовому секторах, спричинивши дефіцит валюти.
Попри це, ціни на нафту залишаються стабільними, що допомага експортерам отримувати вигоду від слабкого рубля.
Останні новини
більше новин