Північна Корея готує до передачі Росії додаткові балістичні ракети – США
glavcom.ua
Wed, 27 Nov 2024 18:27:00 +0200
Сполучені Штати Америки заявили в ООН про намір режиму Північної Кореї передати Росії нові балістичні ракети на додаток до понад сотні вже поставлених, які РФ уже використала, запустивши по українських містах.
З відповідною заявою виступив у середу на засіданні Ради безпеки ООН заступник постпреда США Роберт Вуд, повідомля Укрінформ.
КНДР готуться передати ще більше балістичних ракет, зауважив представник Сполучених Штатів.
У цьому звязку він зазначив, що Пхеньян раніше незаконно передав понад 18 тис.
контейнерів із боприпасами та повязаними з ними матеріалами, а також понад 100 балістичних ракет.
Усі вони були використані для ударів по населених пунктах, таких як Київ і Запоріжжя, зазначив Вуд.
Він також наголосив, що американська сторона ма інформацію про те, що в конфлікт вводиться велика кількість самохідних артилерійських установок калібру 170 мм, а також 240мм реактивних систем залпового вогню виробництва КНДР.
Взамін, за його словами, Росія передала Північній Кореї системи ППО.
Крім того, Пхеньян отриму інші поставки, зокрема пальне, технології та обладнання подвійного призначення.
Водночас представник США звернув увагу, що Китай ма вплив і потенціал впливу на режим у Пхеньяні та невідкладно ма використати цей вплив, щоби запобігти подальшій ескалації конфлікту.
Він також звернув увагу, що Кремль продовжу ігнорувати свої обовязки постійного члена Ради безпеки, відмовившись від своїх зобовязань, що підрива міжнародний мир і безпеку. Нагадамо, Північна Корея розширю ключовий комплекс із виробництва зброї, на якому збираються ракети малої дальності.
Ці ракети Пхеньян переда Москві. Обкт, відомий як завод 11 лютого, частиною машинобудівного комплексу Ренсон у Хамхіні, другому за величиною місті Північної Кореї, на східному узбережжі країни.
Раніше повідомлялося, що у північнокорейської ракети KN23/KN24 виявлено іноземні компоненти 2023 року випуску.
Так, було опубліковано черговий перелік компонентів іноземного виробництва, виявлених у північнокорейських балістичних ракетах KN23/KN24. Варто зазначити, що з березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів 56 тисяч тонн нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку. До слова, оточення новообраного президента США Дональда Трампа мірку про можливість прямих переговорів з північнокорейським диктатором Кім Чен Ином.
Команда республіканця вважа, що такий крок може знизити рівень ризику збройного конфлікту на Корейському півострові.
Про це повідомля Reuters з посиланням на джерела.
Останні новини
більше новин