Вибираємо безпечні гаджети для авто: 5 пунктів перевірки
www.rbc.ua
Sun, 24 Nov 2024 19:00:51 +0200
Нинішні автовиробники дуже стараються, щоб власник міг знайти у штатній комплектації автомобіля все необхідне.
Але ми все одно докуповумо якісь сторонні гаджети і встромляючи їх у розетку підкурювача, наражамо на небезпеку якщо не всю машину, то її електрообладнання.
Як розпізнати прилад, який становитиме загрозу для машини Про загрозу від дешевих електронних девайсів для авто читайте в матеріалі РБКУкраїна.
При підготовці статті були використані матеріали Autocentre і AutoBild.
Приклад, добре зрозумілий кожному поряд на вітрині дві майже однакові автомобільні зарядки для смартфона.
Але ціна відрізняться у кілька разів.
Чому так може бути Разом з інженерамиелектротехніками автожурналісти rbc.ua розбиралися, які ознаки виказують дешеві електроприлади, що можуть нести небезпеку для автомобіля.
Загрози від розетки підкурювача Будьякий автомобіль може бути виведений з ладу невиразним приладом, необдумано увімкненим в гніздо підкурювача зарядкою для телефона, блоком живлення відеорегістратора чи радардетектора, USBадаптером тощо.
Шкода, але сучасні технології дозволяють зробити привабливим навіть нікчемний електродевайс звідки і зявляться багатократна різниця у ціні на зовні однакові пристрої.
Зрозуміло, що безпечний девайс не може бути дешевим, проте чи можливо автомобілістові без спеціальної професійної підготовки відрізнити небезпечні електроприлади Як обрати безпечний гаджет для авто Електрики жартують, що у світі виробників дешевих пристроїв діють якісь особливі, власні кіловати настільки безсовісно завищують вони корисну потужність своїх виробів.
Тому якщо ви обирате прилад явно потужний компресор, кавоварку, холодильник, підігрівач сидіння, вентилятор не варто довіряти написаному на коробці чи в інструкції.
Краще порадьтесь щодо реальної потужності апарату з незалежним фахівцем.
Стандартна автомобільна розетка у форматі підкурювача зазвичай не витриму більше 120 150 ват.
Тож якщо ви оберете більш потужний прилад, він повинен мати підключення не до розетки, а безпосередньо до найближчого клемника електромережі чи просто до акумулятора.
Штекер вилка.
Пара гніздовилка у форматі підкурювача сама по собі не надійним зднанням з точки зору електротехніки штекер у гнізді фіксуться не достатньо надійно.
А погана фіксація то поганий контакт, що у свою чергу означа нагрів, який спричиня оплавлення деталей, коротке замикання і загоряння проводки.
Тобто маленький штекер може спалити велику машину.
Тому прослідкуйте, щоб штекер на приладі, який ви хочете придбати, був якісним щільно складеним, з міцними і пружними контактами.
Посадка штекера в розетці.
Оскільки диного стандарту на конструкцію штекера нема тільки на габаритні розміри, дуже бажано приміряти штекер конкретно до вашої розетки.
Адже іноді зазначена пара не стикуться як слід і нормального контакту не забезпечуться.
Новий штекер ма входити в розетку і сидіти в ній туго, не вискакувати при легких посіпування за дріт і при струшуванні машини на вибоїнах.
Слідкуйте за температурою.
На фоні сказаного у попередньому пункті буде корисним в перші дні користування новим електроприладом контролювати температуру штекера просто іноді торкайтесь його рукою.
Кручений кабель.
Деякі девайси виробники комплектують естетично привабливим витим дротом, який у користуванні може створювати проблеми.
Ще при покупці перевірте, щоб він не був надто тугим і при тому коротким тому що бува, що такий пружиноподібний кабель час від часу витягу штекер з гнізда силою свої пружності.
Через це може погіршуватись контакт і розетка буде грітись.
Якщо коротко Важливо зауважити, що заходи, вжиті конструкторами автомобіля у вигляді запобіжника, який захища ланцюг розетки, допомагають не завжди.
Запобіжник спрацьову на зростання струму, що не завжди ма місце при перегріві розетки.
Тому професіонали радять підключати важливі і потужні прилади не через розетку підкурювача, а зднувати їх безпосередньо з електричною мережею через клемники.
Так, для цього доведеться звертатись до електрика, але погодьтесь, збереження машини того варте.
Нагадамо, нещодавно РБКУкраїна розповідало, як відрізнити кросовер від позашляховика.
Останні новини
більше новин