Американський дипломат пояснив, чому Путіна витягнув «Орєшнік»
glavcom.ua
Sat, 23 Nov 2024 21:46:00 +0200
Путін наказав вдарити по Дніпру міжконтинентальною балістичною ракетою Оршнік у відповідь на рішення Байдена дозволити Україні використовувати далекобійні американські ракети проти Росії.
Про це в інтервю Главкому сказав директор Центру вразії Атлантичної Ради, посол США в Україні у 20032006 роках Джон Гербст.
Путін любить гратися з ядерними погрозами у відповідь на те, що Захід нада Україні озброння.
Саме в цьому поляга сенс зміни доктрини щодо використання ядерної зброї, ред., пояснив Джон Гербст.
Нагадамо, 21 листопада Росія вдарила по Дніпру балістичною ракетою середньої дальності Оршнік.
Під удар потрапило підпримство Південмаш.
Запуск провели з полігону Капустин Яр в Астраханській області.
Диктатор Путін заявив про успішне випробування нового озброння.
Оршнік чи Рубіж міжконтинентальні ракети, які здатні нести ядерні бозаряди.
Дальність ураження до 6 тис.
км.
Вважаться, що ці ракети РФ розробила приблизно 2006 року, порушивши умови договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності договір між СРСР Росію як правонаступницею Радянського Союзу та США було укладено 1988 року в контексті політики ядерного роззброння.
Аналітики Defense Express зауважили, що Росія раніше не анонсувала про створення ракети Оршнік, і це може бути нова назва для вже існуючої системи, оскільки подвійні назви однії і тії самої зброї поширеною практикою в російській армії.
Не виключено, що це позначення Оршнік цілком могло фігурувати в робочій документації в рамках роботи над изделием, котре більш відомо власне як РС26 Рубіж.
Така двоїстість для російського ВПК цілком в порядку речей, можна навести й таку ілюстрацію крилата ракета Х101 у росіян також позначаться як Изделие 504, хоча звісно в ходу використовуться переважно саме індекс Х101, наголошу Defense Express.
До слова, як повідомили Главкому в командуванні Збройних Сил України, Росія ма обмежену кількість міжконтинентальних балістичних ракет Оршнік, і застосування ції ракети середнього радіуса дії для удару по Дніпру було кроком з метою залякування.
За словами високопоставленого джерела Главкома, керівництво ЗСУ та Міністерства оборони проводять консультації з партнерами України з тим, щоб знайти адекватну відповідь ймовірним подальшим атакам РФ такими ракетами та отримати надійну зброю для протидії їм.
Останні новини
більше новин