ЗМІ: США можуть надати Києву JASSM, але є проблема
ua.korrespondent.net
Sun, 24 Nov 2024 00:22:00 +0200
Влада США схиляться до надання Україні крилатих ракет великої дальності JASSM.
Але ці поставки відбудуться не раніше, ніж за кілька місяців, які підуть на вирішення технічних питань.
Про це у суботу, 23 листопада, повідомило Reuters.
За словами трьох джерел агентства, очікуться, що про включення ракет JASSM до пакету озбронь для України буде оголошено протягом тижня.
Але остаточного рішення ще не ухвалено.
Чиновники сказали, що відправка ракет JASSM Україні може суттво змінити стратегічний ландшафт конфлікту, оскільки велика частина території Росії опиниться в зоні дії потужних високоточних боприпасів.
Військові аналітики припускають, що використання ракет JASSM, які малопомітні та можуть завдавати ударів далі, ніж більшість ракет, які нині ма Україна, може відсунути зосередження РФ та склади постачання на сотні миль.
Це, у свою чергу, ускладнить можливості Росії проводити наступальні операції та потенційно забезпечить Україні стратегічну перевагу.
Зокрема, запуск цих ракет із точок поблизу північного кордону України з РФ може дозволити ЗСУ вражати обкти аж до російських міст Воронеж і Брянськ.
У свою чергу, на південному напрямку, скидання ракет поблизу лінії фронту може дозволити Україні завдавати ударів по аеродромах або військовоморських обктах у Криму.
Ракета JASSM може дозволити Україні вражати цілі на відстані близько 300 км на території Росії, включаючи щонайменше 30 авіабаз, деякі з яких РФ використала для завдання ударів, уточню Reuters.
Агентство також пише, що JASSM поки що інтегрована лише для літаків, розроблених у США.
Україна, у свою чергу, використовуватиме кілька десятків F16, кожен з яких може нести дві крилаті ракети.
Одна з офіційних осіб США розповіла, що були спроби зробити ракету працездатною з не західними винищувачами, які ма Україна.
Проте не уточнив, про які літаки саме йде мова.
Відомо, що Україна використову літаки МіГ29, Су24 та Су27.
Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден за два місяці до закінчення свого президентського терміну вперше дозволив Україні використовувати ATACMS для захисту ЗСУ у Курській області Росії.
Після цього Франція і Велика Британія дозволили Україні завдавати ударів углиб російської території за допомогою своїх ракет SCALP/Storm Shadow, слідом за згодою США на далекобійні удари ЗСУ ракетами ATACMS.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp.
Підписуйтесь на наші канали https//t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
більше новин