ЗСУ впроваджують роботизовані комплекси: розпочалася підготовка перших операторів БпНК
www.rbc.ua
Thu, 21 Nov 2024 13:39:54 +0200
У Збройних Силах України відкрито першу школу підготовки операторів безпілотних наземних роботизованих комплексів БпНК.
Ініціативу реалізовано на базі одного з навчальних центрів за рішенням Головнокомандувача ЗСУ генерала Олександра Сирського.
Про це повідомля РБКУкраїна з посиланням на Генеральний штаб ЗСУ.
На сьогодні навчання вже розпочали майбутні оператори, які опановують навички роботи з близько десятьма видами наземних безпілотних комплексів.
Серед них логістичні, інженерні та спеціалізовані моделі.
Прокт продовжу масштабуватися, удосконалюються програми навчання та розширються матеріальнотехнічна база.
Чітка програма і сучасні технології Процес підготовки відбуваться за чітко визначеною програмою, після завершення якої військовослужбовці отримують відповідну військовооблікову спеціальність.
Для якісного навчання розроблено спеціалізовані програмні засоби та використовуються тренувальні зразки БпНК.
Вкрай важливо, щоб майбутні фахівці володіли як теоретичними знаннями, так і практичними навичками, зазначив начальник Управління інноваційної діяльності ЗСУ полковник Віталій Добрянський.
Він наголосив, що увага приділяться тривалості і глибині навчального процесу, адже саме інноваційні рішення у сфері підготовки операторів БпНК ключем до розвитку обороноздатності.
Використання безпілотних наземних роботизованих систем важливою частиною сучасної війни, і Україна активно інтегру ці технології у свою військову стратегію.
Відкриття школи операторів БпНК це впевнений крок до підвищення ефективності бойових операцій та розвитку інноваційних підходів у ЗСУ.
БпНК безпілотний наземний роботизований комплекс.
Це автоматизована або дистанційно керована система, призначена для виконання різноманітних завдань на землі без безпосередньої участі людини в управлінні.
БпНК можуть застосовуватися у військовій, інженерній, логістичній або інших сферах.
Основні види БпНК Логістичні для перевезення вантажів, доставки боприпасів, пального чи медичних матеріалів.
Інженерні для розмінування, прокладання маршрутів чи виконання будівельних завдань.
Спеціалізовані розвідувальні, ударні або оснащені засобами радіоелектронної боротьби.
БпНК активно використовуються у сучасних збройних силах для мінімізації ризиків для людей, підвищення ефективності та впровадження нових технологій у бойові дії та логістику.
Нагадамо,що на початку жовтня Міністерство оборони України запустило експериментальний прокт сертифікації шкіл операторів безпілотних літальних апаратів БПЛА.
За перші тижні прокту сертифікати отримали 33 організації.
Крім того, українські безпілотники відіграють вирішальну роль у стримуванні наступу російської механізованої армії та можуть зіграти вирішальну роль у звільненні Силами оборони окупованої території в контрнаступальних операціях.
Останні новини
більше новин