Вчені несподівано знайшли нові свідчення наявності води на Марсі
news.online.ua
Mon, 18 Nov 2024 14:11:05 +0200
Як астрофізикам вдалось виявити ознаки воді на Марсі за допомогою метеориту ЛафайтНауковці майже не сумніваються у тому, що колись дуже давно на Марсі була велика кількість рідкої води.
Були цілі океани, моря, річки та озера.Однак внаслідок катастрофічних змін на планеті Марс втратив майже всю воду.
Метеорит Лафайт був знайдений ще у 1931 році.
Однак до недавнього часу не потрапляв до уваги наукової спільноти і лежав усіма забутий у шухляді.
Цей метеорит частково складаться зі скла, а його довжина склада 5 см.
Довгий час його походження залишалось невідомим.
Поки у 1980х роках науковці не виявили, що гази, які містить метеорит, не відповідають складу атмосфери на Марсі, яку було виміряно спусковим апаратом NASA Вікінг.
Науковці також встановили, що мінерали у складі пород метеориту активно взамодіяли з водою у процесі формування.
Однак науковцям не вдавалось встановити походження цих мінералів.
За результатами проведенного науковцями з Університету Пердью дослідження вдалось встановити, що мінералам менше мільярда років.
Ми не думамо, що в цей час на поверхні Марса було багато рідкої води.
Натомість ми вважамо, що вода зявилася внаслідок танення прилеглого підземного льоду, який називаться вічною мерзлотою, і що танення вічної мерзлоти було спричинене магматичною активністю, яка періодично відбуваться на Марсі й донині, зазнача провідний автор дослідження, доцент кафедри наук про Землю, атмосферу і планети Університету Пердью Марісса Тремблей.
Чому відкриття, зроблені за допомогою метеориту Лафайт, такі важливіКоманда науковців під керівництвом Тремблей використовувала моделі молекул аргону в мінералах для визначення точного віку, який склав 742 млн років.
Окрім цього враховувалось нагрівання, яке мало б вплинути на метеорит під час його відлету з Марсу внаслідок зіткнення невідомим обктом 11 млн років тому.Також науковці змоделували польот цього метеорита з Марсу до Землі.Виявлені науковцями сліди на метеориті дозволили їм припустити, що швидше за все, метеорит приземлився на Землю у 1919 році.
Підтвердження дати взамодії метеорита з рідкою водою не лише проясню минулу історію Марса.
Ці ж методи можуть також працювати на інших метеоритах, знайдених на Землі, або у зразках, привезених з місій на інші планети, супутники та астероїди.
Ми продемонстрували надійний спосіб датування мінералів у метеоритах, який можна застосувати до інших метеоритів і планетних тіл, щоб зрозуміти, коли там могла бути рідка вода, зазнача Марісса Тремблей.
Останні новини
більше новин