Вчені довели, що самотність призводить до деменції: як уникнути небезпечного стану
znaj.ua
Mon, 18 Nov 2024 13:50:00 +0200
Самотність може значно впливати на здоровя, збільшуючи ризик розвитку деменції.
Це підтверджують дослідження, які показали, що хронічне почуття самотності підвищу ймовірність когнітивних порушень і деменції на 1531.
Самотність ді на організм не гірше за шкідливі звички, наприклад, щоденне куріння 15 цигарок, і підвищу ризики серцевосудинних хвороб, депресії та інсультів пише bukvy.org.
В одному з останніх досліджень, опублікованому в Nature Mental Health, взяли участь понад 600 тисяч людей із різних країн світу.
Вчені проаналізували, як часто учасники відчували себе самотніми, та порівняли ці дані з результатами їхніх когнітивних тестів або діагнозами деменції.
Зясувалося, що навіть у тих, хто соціально активний, самотність може бути постійним емоційним станом, який вплива на здоровя мозку.
Самотність не завжди лише соціальною проблемою.
Деякі вчені вважають, що вона може бути передвісником когнітивних порушень і навіть симптомом деменції, який зявляться за десятиліття до діагнозу.
Самотність обмежу соціальну взамодію, позбавля мозок стимуляції та сприя погіршенню когнітивних функцій.
Водночас експерти наголошують, що боротьба із самотністю можлива.
Розвиток існуючих звязків, участь у спільнотах за інтересами, регулярне спілкування та навіть когнітивноповедінкова терапія можуть допомогти зменшити цей стан.
Наприклад, психологи радять не зосереджуватись на пошуку нових друзів, а приділити увагу тим, хто вже у вашому житті.
Хоча звязок між самотністю та деменцію потребу подальших досліджень, важливим розуміння того, що соціальні взамодії це не просто комфорт, а важливий аспект здоровя.
Підтримання контактів, відкритість до спілкування та активне залучення до життя спільноти це способи, які можуть не лише покращити якість життя, а й захистити мозок від ранніх когнітивних порушень.
Раніше ми повідомляли, довше спите здоровішими будете, вчені назвали простий спосіб уникнути деменції.
Дослідники пояснили, чому у вас постійний стрес, але і без цього не вижити детальніше на Знай.ua.
Нагадамо, скоро у вас буде деменція, що безповоротно веде до розладу
Останні новини
більше новин